lut 28

NOCNY MARATON CZYTELNICZY

„Czytać każdy może o każdej porze” – takie hasło przyświeca nocnym maratonom czytelniczym organizowanym  przez naszą bibliotekę szkolną od 2007 roku. Tegoroczne  nocne spotkanie z książką rozpoczęło się w piątek, 21 lutego o godz.1900 i  tradycyjnie trwało aż do rana.  W maratonie wzięło udział  piętnastu uczniów z klas VI-VIII  oraz  dwie absolwentki naszej szkoły – uczestniczki poprzednich maratonów. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele, którzy mogą poszczycić się już czternastoletnim „maratońskim stażem”, a  są  to panie : Elwira Potocka,  Elżbieta Cylkowska,  Magdalena Kownacka,  Jolanta Łobocka  i  Aleksandra Sprengel.

Fotorelacja

Uczestnicy tegorocznego maratonu mieli okazję  poznać historię trzynastoletniej Lilki, która uległa poważnemu wypadkowi. Mimo tak trudnej problematyki,  książka Marty Madery pt. „Kroplówka z marzeniami” spodobała się  maratończykom, uczniowie ocenili ją jako interesującą, wzruszającą, ale i zabawną.  Jak zwykle, naszemu nocnemu czytaniu  towarzyszyły dodatkowe atrakcje : prezentacje swoich ulubionych książek, gry i zabawy, prześlicznie  zatańczona „BELGIJKA” oraz  pyszny poczęstunek. Kolejny raz młodzież mogła się przekonać, że czytanie książek to wspaniała przygoda i oby trwała ona jak najdłużej !