maj 23

BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

22 maja nasi uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na Politechnikę Gdańską na Bałtycki Festiwal Nauki.

W ramach tegorocznej edycji BFN, studenci i pracownicy Politechniki przygotowali dla dzieci, młodzieży i dorosłych bogatą ofertę zajęć z różnych dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne, aż po automatykę z robotyką! Było  można wziąć udział w warsztatach, pokazach laboratoryjnych, wysłuchać wykładów, obejrzeć prezentacje multimedialne.

Dziedziniec Heweliusza wypełniony był stanowiskami doświadczalnymi. Można było dotknąć, spróbować, samodzielnie (pod czujnym okiem animatora) przeprowadzić eksperyment.

Atrakcje z których skorzystaliśmy to m.in. ekokosmetyki – własnoręczne przygotowanie kul kąpielowych oraz pasty do zębów, oglądanie pokazów robotów, miniaturowa oczyszczalnia wody, wysokie napięcia, mikroświat, pokazy chemiczne i wiele, wiele innych. Mogliśmy zobaczyć jak działa drukarka 3D oraz projektowaliśmy własne torby ekologiczne.

Wycieczkę na Bałtycki Festiwal Nauki zaliczamy do kolejnych wartościowych doświadczeń !