«

»

lut 23

Europejski Quiz Finansowy

Dnia 23.02.2021 roku odbył się, przeprowadzony zdalnie, etap wojewódzki Europejskiego Quizu Finansowego, w którym reprezentowała naszą szkołę uczennice klasy 8 C, które do konkursu przygotowywała pani Alicja Czarna.  Uczennice wraz z całą klasą brały udział w serii zajęć organizowanych w ramach Programu „BAKCYL” przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości oraz w zajęciach dodatkowych z przedsiębiorczości prowadzonych w naszej szkole (zdalnie). Uczennica jest też członkinią Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk”, który ufundował nagrody dla zwycięzców eliminacji szkolnych.

 

Europejski Quiz Finansowy – edycja 2020/2021 to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu  w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.
Uczestnikami są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych (w wieku 13-15 lat).

Cel konkursu:

  • Upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce.

  • Poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni

  • Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy.

  • Wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej.

  • Kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji

 

Trzy najlepsze zespoły z każdego województwa zostaną zaproszone do półfinału konkursu, który odbędzie się 15 marca 2021 r., zaś  dziesięć najlepszych zespołów z półfinału weźmie udział w finale konkursu, który zaplanowano w terminie 30 marca 2021 r. 

Zwycięzcy będą mieli prawo reprezentować Polskę w rozgrywce europejskiej (jej organizatorem jest Europejska Federacja Bankowa) i zmierzą się z kilkudziesięcioma zespołami z całej Europy. W konkursie bierze udział 30 krajów europejskich. Uczennice mają możliwość wygrać dla siebie lub dla szkoły cenne nagrody finansowe.

Życzymy zwycięstwa we wszystkich etapach konkursu!

Więcej informacji na temat EQF: EUROPEAN MONEY QUIZ (wib.org.pl)

Więcej informacji na temat lekcji Programu Bakcyl: Szkoły podstawowe – Bakcyl (wib.org.pl)