«

»

gru 07

MAMY NOWĄ SALĘ GIMNASTYCZNĄ!!!

Dnia 5 grudnia Prezydent Miasta Pan Janusz Stankowiak otworzył nową, super wyposażoną salę sportową. Wykonał pierwszy strzał do bramki, który niczym dzwonek rozpoczynający lekcje, rozpoczął zajęcia sportowe w naszej szkole.

Pani Dyrektor Jolanta Łobocka przywitała gości.

Wśród nich byli poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, wiceprezydent ds. społecznych Maciej Kalinowski, przewodnicząca i wiceprzewodniczący Rady Miasta Anna Benert i Marek Jankowski, przewodniczący Rady Gminy Marcin Hinca oraz radni Rady Miasta. Obecna była dyrektor Wydziału Organizacji Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli Jolanta Jankowska-Żmich przedstawicielka Wojewody Pomorskiego, byli dyrektorzy „ósemki” Magdalena Wąsowicz i Jan Żuralski, przedstawiciele firmy Przembud, pracownicy Urzędu merytorycznie odpowiedzialni za realizację tej inwestycji, dyrektorzy pozostałych szkół podstawowych, kadra nauczycielka oraz pracownicy PSP nr 8 i wielu innych gości.


Na uroczystość zaproszony był również Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Obowiązki nie pozwoliły mu przyjechać do Starogardu, ale przesłał list z podziękowaniami i gratulacjami udanej inwestycji. List odczytał poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński.
Ksiądz Proboszcz Janusz Lipski poświęcił salę gimnastyczną.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na uroczyste przecięcie wstęgi. 


Otwarcie sali uświetniły występy uczniów naszej szkoły: Można było obejrzeć sztuki walki karate, taniec towarzyski, pokazy akrobatyczne. Wysłuchaliśmy też popisów wokalnych naszego ucznia Konrada.

Dziewczynki z klasy IIIc i IIIb – niczym cheerleaderki zatańczyły do piosenki „Koko Euro Spoko”.


Uczniowie klasy IIIa swoim występem otworzyli – prawie jak otwarcie igrzysk olimpijskich – igrzyska zajęć sportowych w naszej szkole.


Jest powód do radości i dumy, na takiej sali to można ćwiczyć, a może to i tu ukształtują się kolejne gwiazdy sportu…

 

                        ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU ORAZ FOTORELACJI                       Z UROCZYSTEGO OTWARCIA SALI GIMNASTYCZNEJ 

 

FOTORELACJA