gru 10

Ho! Ho! Ho! Mikołajki!

Jak zawsze, 6 grudnia podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Dzieci przybyły do szkoły ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Można było spotkać renifery, śnieżynki i elfy. Nasza szkoła stała się prawdziwą krainą św. Mikołaja. Nastrój świąteczno – zimowy zapanował na całego. Dzieci śpiewały, czytały listy od Mikołaja i z niecierpliwością wypatrywały go na szkolnym korytarzu.  Gdy usłyszały znane wołanie „ho, ho, ho…” radości i oklaskom nie było końca.

FOTORELACJA

Czytaj wpis

gru 10

Mali Einsteini

Na zajęciach Małych Einsteinów wiele się dzieje, wiemy i potrafimy coraz więcej. Eksperymenty niejednokrotnie nas zaskakują i sprawiają nam wiele radości. Chemiczne jojo nie ma już przed nami tajemnic. Jesteśmy też specjalistami od slime – glutka żelowego (pierdzioszka). W grudniu aktywnie uczestniczymy w przygotowaniach do kiermaszu świątecznego – potrafimy piec pierniki, a już wkrótce sprawdzimy się w robieniu stroików świątecznych.

FOTORELACJA

gru 10

TAK POMAGAM

Kolejny pracowity weekend spędzili wolontariusze naszej szkoły. 36 uczniów wzięło udział w akcji charytatywnej „TAK POMAGAM”, organizowanej 7 i 8 grudnia przez CARITAS. Cieszy fakt, że tak wielu młodych zdecydowało się poświęcić swój wolny czas (niektórzy nawet 6 godzin), aby zebrać żywność i przygotować paczki świąteczne, które przyniosą radość wielu rodzinom. Z  imponującej ilości – około 280 kilogramów,  zrobiliśmy 40 paczek. Wspaniała atmosfera, życzliwość i satysfakcja towarzyszyły nam do wieczora.

FOTORELACJA

gru 10

Do zobaczenia :)

 

Do zobaczenia 🙂

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy delegację z Luohe w Chinach. Odwiedzili wiele miejsc, zawiązali nowe przyjaźnie, poznali kulturę i tradycje naszego kraju.   Mamy nadzieją, że długo będą wspominać pobyt w Polsce.

Szerszą relację z ich pobytu można obejrzeć na:

https://www.facebook.com/Publiczna-Szkoła-Podstawowa-nr-8-im-Mikołaja-Kopernika-w-Starogardzie-Gd-228309080531657/

https://starogard.pl/zaprzyjaznili-sie-i-obiecali-sobie-kolejne-spotkanie-69271/

FOTORELACJA

gru 05

Film

Wideo z warsztatu świec

WIDEO

gru 05

WARSZTATY ŚWIEC

Warsztaty świec żelowych to niecodzienna okazja do stworzenia przez dzieci własnej, niepowtarzalnej świecy. Dzisiaj takie warsztaty odbyły się w naszej szkole.

Uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością i wyobraźnią przy wyborze jej koloru oraz zapachu. Wielką frajdą było dobieranie ozdób i układanie ich na mozaikowatym podłożu świecy, dzięki czemu powstały niepowtarzalne i fantazyjne wzory.

Po skończonej pracy, wszyscy zabrali się za pakowanie swojej świecy na prezent.

 To była świetna zabawa zarówno dla młodszych uczniów, jak i starszych.

Nie było końca zachwycania się arcydziełami, które powstały przy wielkim skupieniu i zaangażowaniu. To był miło spędzony czas.

FOTORELACJA

gru 05

„Mikołajkowe warsztaty”

 

4 grudnia uczniowie klasy I d wybrali się na wycieczkę do Tczewa do Stacji Dobrego Czasu. Wyjazd miał na celu integrację grupy, zapoznanie ze zwyczajami bożonarodzeniowymi oraz wprowadzenie w świąteczną atmosferę. Był to pierwszy wspólny wyjazd dzieci, ale udał się w 100%. Dzieci świetnie bawiły się na sali zabaw, później spotkały się ze św. Mikołajem. Razem tańczyły oraz robiły zdjęcia. Na koniec zamieniły się w elfy i wspólnie wykonywały śnieżne kule, przy pomocy magicznych płynów oraz proszków św. Mikołaja. Podczas całego wyjazdu panowała świetna atmosfera. Dzieci miały uśmiechy na twarzy, wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi. Swoje śnieżne kule każdy zabrał do domu na pamiątkę.

FOTORELACJA

gru 04

Ogłoszenie

13.12.2018 o godz. 16.30 w sali 243 odbędzie się szkolenie dla rodziców

„Jak się uczyć?”.

Program szkolenia:
1. Style uczenia się.
2. Metody uczenia się i zapamiętywania.
3. Warsztaty – praca uczestników.

Zapisy u p. Magdaleny Kownackiej na maila (Vulcan). Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia są bezpłatne i organizowanie są w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Zapraszam
Magdalena Kownacka (terapeuta pedagogiczny)

gru 03

Kiermasz Świąteczny

gru 03

GOŚCIE Z CHIN W PELPLINIE

Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy w Pelplinie. Braliśmy udział w warsztatach czerpania i barwienia papieru zorganizowanych przez Bibliotekę Diecezjalną w Pelplinie.  Gości zaskoczyły starodruki sięgające XV wieku.   Następnie spacerkiem, przez ogród biskupi, pani przewodnik  przeprowadziła nas do katedry i zabudowań dawnego opactwa cystersów.  Tak stary kościół wzbudził zachwyt i ciekawość. Zarówno nasi uczniowie, jaki i młodzież z Chin aktywnie uczestniczyła w zajęciach.  Na pamiątkę otrzymali certyfikaty i wykonane przez siebie prace.

FOTORELACJA

Starsze posty «

» Nowsze posty