gru 03

WYMIANA POLSKO – CHIŃSKA W NASZEJ SZKOLE

 

W dniach 26 listopada – 5 grudnia nasza szkoła gości jedenastu uczniów z chińskiego miasta Luohe. Uczniowie integrują się z naszą młodzieżą, poznają kulturę i historię naszego kraju oraz zwiedzają Starogard i okolice.

FOTORELACJA

Czytaj wpis

gru 03

Warsztaty kreatywności

Świąteczny nastrój nie tylko w sklepach, ale także wolontariuszom się udzielił. Na warsztatach kreatywności zaczęli przygotowania do kiermaszu. Na początek słodkie paczuszki i choineczki z masy solnej.

FOTORELACJA

gru 03

ZNÓW SUKCES NASZYCH UCZENNIC

16 listopada 2018r. w PSP NR 6 w Starogardzie Gd. odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego i Prezydenta Miasta XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Dyktando Kociewskie”. III miejsce i tytuł drugiego vmistrza orografii w kategorii kl. I- III zajęła Maja z kl. III a , a wyróżnienie –Laura z kl. III a ( wych. Jolanta Żygowska) . Przygotowaniem uczennic do konkursu zajmowała się Jolanta Żygowska.

DZIEWCZYNKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

gru 03

FILM

Film z Dnia Pluszowego Misia

ZOBACZ

 

gru 03

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek, 23 listopada 2018 roku, uczniowie klas I- III świętowali Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przynieśli do szkoły swoich pluszowych ulubieńców i wzięli udział w zabawie „W Gumisiowym lesie”.

Dzieci z pomocą wychowawców i rodziców przez tydzień przygotowywały się do tej imprezy. Uczyły się piosenki z bajki, brały udział w klasowym konkursie plastycznym, przygotowywały medaliony i strój wylosowanego Gumisia. Rodzice upiekli marchewkowe ciasto i przygotowali sok z gumijagód. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

FOTORELACJA

Czytaj wpis

lis 21

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

         Dla uczczenia obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 6 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników, którzy popisali się dobrą pamięcią oraz umiejętnościami interpre-tacyjnymi.

         Niekwestionowanymi zwyciężczyniami okazały się uczennice klasy 3E. Marta Ossowska po mistrzowsku zaprezentowała wiersz Ryszarda Kiersnowskiego „Testament poległych”, zaś Marcelina Szwoch z wielkim wyczuciem oddała smutek matki z „Elegii o… [chłopcu polskim]” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na 2. miejscu znalazła się Marcelina Chyła z klasy 3B z utworem Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, a na trzeciej pozycji znalazła się Paulina Nierzwicka z 3C z wyżej wspomnianym wierszem Baczyńskiego.

Młodym recytatorom gratulujemy.

lis 20

„Moje dziecko ma opinię z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, i co dalej?”

22 listopada 2018 o 16.30 w sali 243 odbędą się warsztaty dla rodziców pt.

„Moje dziecko ma opinię z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, i co dalej?”.

Zapisy w sali 242. Ilość miejsc ograniczona.
Zaprasza Magdalena Kownacka (terapeuta pedagogiczny)

lis 20

Niecodzienny gość

Niedawno do rodzinnego Starogardu przyjechała z Francji siostra Hanna, zakonnica ze zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a’ Paulo – zwanych potocznie „szarytkami”.  Cieszymy się, że przyjęła nasze zaproszenie i spotkała się z uczniami klasy III a i VII a. Opowiedziała nam o swojej drodze do życia zakonnego oraz jak wygląda typowy dzień siostry zakonnej. Chętnie odpowiedziała na pytania i zachęciła młodzież do odczytywania swego powołania. 

lis 20

Dla NIEPODLEGŁEJ !!!

Zakończyliśmy świętowanie 100 urodzin wolnej Polski. Patrząc wstecz wiele się działo:  

  • historyczna wystawa,

  • konkurs na plakat pt. „Niepodległa Polska”,

  • mnóstwo kotylionów w różnych kształtach,

  • tort urodzinowy w narodowych barwach,

  • tradycyjne polskie słodkości,

  • flaga narodowa w oknach szkoły – szczególnie efektowna wieczorem,

  • audycja pt. „Wielcy patrioci” w Radio Głos

  • wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przed szkołą,

  • biało – czerwony pochód z okolicznościowym banerem i balonami,

  • uroczysty apel poświęcony wielkim patriotom, ubogacony pieśniami patriotycznymi.

Dzięki zaangażowanie wielu uczniów i pracowników szkoły, te dni były niezapomniane i pełne wrażeń, a wszystko to dla naszej UKOCHANEJ   OJCZYZNY.

FOTORELACJA

lis 20

Szkolna wycieczka do Warszawy

Dnia 16.11.2018 roku odbyła się coroczna,  szkolna wycieczka do Warszawy, organizowana przez Panią Alicję Czarną. W tym roku motywem przewodnim było 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tą rocznicą 46 uczniów PSP 8 zobaczyło między innymi:  Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Rynek Starego Miasta z syrenką warszawską, Zamek Królewski a w nim wystawę zorganizowaną w 100 – lecie odzyskania niepodległości pt. „Znaki Wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej”. Poza tym młodzież zobaczyła Giełdę Papierów Wartościowych oraz zapoznała się z działaniem Sejmu – biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez Wszechnicę Sejmową. 

Informacje na temat wystawy można znaleźć na stronie https://www.zamek-krolewski.pl/

https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/ekspozycje-czasowe/znaki-wolnosci

FOTORELACJA

Starsze posty «

» Nowsze posty