lis 15
„Drzewo z odpadów”
lis 15
Wspólne muzykowanie
To, że muzyka łagodzi obyczaje wiemy wszyscy. Wiedzą o tym również uczniowie klasy I d, którzy podczas jednej z lekcji poznawali instrumenty. Poznawali je nie tylko teoretycznie, ale także każdy uczeń miał okazję, aby na nich zagrać. Wszyscy bawili się świetnie i mieli okazje, aby pomuzykować. Nie tylko poszerzaliśmy swoją wiedzę, ale również integrowaliśmy się, jako klasa. Wspólne zabawy zbliżają.
FOTORELACJA
lis 15
„Świeży soczek”
Ostatnio uczniowie klasy I d poznawali zasady zdrowego odżywania. Zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia. Wiadomo, że jesień to czas podatności na przeziębienia i choroby, ale dzieci wiedzą, co jeść i w jakich ilościach, aby zadbać o swoje zdrowie. Wiedzą także, że nie tylko dieta, ale także codzienna aktywność fizyczna pozwolą im zadbać o zdrowie. Na lekcji, po części teoretycznej, uczniowie wspólnie z wychowawcą przygotowali świeżo wyciskany sok z marchwi i jabłek. Wszyscy go mogli spróbować. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym 🙂
FOTORELACJA
lis 13
Konkurs Matematyczny
Etap szkolny
Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej
odbędzie się 14 listopada 2018 r.(środa)
o godzinie 14:35 w sali 248.
lis 12
DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ U UCZNIÓW KLAS I – III
DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ U UCZNIÓW KLAS I – III
11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami okupantów. W tym roku to szczególna, bo SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
Ostatni tydzień był w naszej szkole poświęcony szczególnie tematom związanym z Niepodległą Polską. Staraliśmy się jako nauczyciele wytłumaczyć, zobrazować nawet najmłodszemu dziecku historię naszego Kraju, zwrócić uwagę na to, jak wielkim szczęściem jest móc żyć, uczyć się i bawić się w wolnym kraju, który ma swoje miejsce w Europie, na świecie, który ma swoje symbole narodowe i w którym możemy swobodnie posługiwać się naszym językiem ojczystym… Tak jest od 100 lat i oby tak było nadal…
Główne obchody rocznicy odzyskania Niepodległości pod hasłem DNIA DLA NIEPODLEGŁEJ przypadły w naszej szkole na 9 listopada. Tego dnia wszyscy świętowali wolność naszego kraju.
lis 08
12 listopada
Dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.
lis 07






