paź 31

„Wielcy patrioci” – audycja w Radio GŁOS

Zbliżająca się 100 rocznica odzyskania niepodległości sprawiła, że nasi uczniowie wpadli na pomysł nagrania audycji, związanej z tym doniosłym wydarzeniem. Postanowili przybliżyć słuchaczom wielkich Polaków, którzy, na przestrzeni wieku, przyczynili się do odrodzenia naszej Ojczyzny po latach niewoli. W gronie bohaterów narodowych znaleźli się m.in. marszałek Józef Piłsudski, gen. Haller, ale także Maksymilian Kolbe, Irena Sendlerowa i Jan Paweł II. Profesjonalizm uczniów spotkał się z licznymi pochwałami i zachęcił do nowych inicjatyw. Wykorzystując wspaniałą pogodę pozwoliliśmy sobie na spacer po Pelplinie i relaks przy pizzy.

O terminie emisji audycji poinformujemy w najbliższych dniach.

FOTORELACJA

 

paź 31

100 kotylionów do 100 rocznicę wolnej RP

Spośród licznych inicjatyw podejmowanych w celu uczenia rocznicy odzyskania przez Polskę wolności, wolontariusze podjedli próbę przygotowania 100 kotylionów, które zamierzają  wręczać 9 listopada. Chcą, aby barwy narodowe przypominały wszystkim, jak ważne to święto.

FOTORELACJA

paź 31

Pamiętamy o św. Janie Pawle II

Papieża Jana Pawła II jako kochającego i miłosiernego ojca, przedstawili wolontariusze na wystawie przygotowanej z okazji XVIII Dnia Papieskiego , przebiegającego pod hasłem „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”.  Uczniowie mogli podziwiać otwartość serca naszego Rodaka oraz jego dążenie do jedności ponad podziałami.

FOTORELACJA

paź 29

„Dobry Start”

Komunikat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dotyczący świadczenia

„Dobry Start”

paź 28

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

3, 2, 1 … START! 15 października 2018 roku rozpoczął się w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. I tak od poniedziałku do piątku starsi uczniowie chodzili czytać wiersze Brzechwy do klas I. W akcji wzięło udział 10 uczniów, a jedna grupa mówiła wiersze Brzechwy z pamięci. Poza tym w dniu z Whoopi Goldberg podczas godzin wychowawczych uczniowie zmierzyli się z kalamburami, gdzie mogli ćwiczyć talent aktorski. W środę w czasie dużej przerwy było głośno, a to za sprawą Sylwka z III f, który pomimo albo dzięki dysleksji ma talent muzyczny i gra na perkusji. Dzień z Albertem Einsteinem został przełożony na 26.10.2018 z przyczyn technicznych J. W czwartek sześcioosobowa grupa reprezentowała naszą szkołę w grze „Nie dam się dysleksji!” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Dysleksji oddział nr 90 w Starogardzie Gdańskim oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. Oprócz tego siedem klas brało udział w szkolnym konkursie „Zagadki o sławnych osobach z dysleksją”. Mimo że prac było mało, to jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo prace były bardzo interesujące. Zwyciężyła klasa 5 c, która przygotowała zagadkę o George’u Washingtonie (praca nr 1). Pedagog szkolny zorganizowała konkurs ortograficzny, w którym dwuosobowe drużyny rozwiązywały zadania i łamigłówki ortograficzne. W klasach I – III trwa konkurs plastyczny „Ilustracje do baśni Hansa Christiana Andersena”. Dla nas tydzień jest za krótki, aby obchodzić ETŚD. W listopadzie odbędą się spotkania dla rodziców „Moje dziecko ma dysleksję! I co dalej?”.

FOTORELACJA

paź 24

Integracja pierwszaków

Uczniowie klasy I d podczas zajęć poznają sekrety szkolnego życia. Uczą się oraz poznają nowych kolegów i koleżanki, z którymi chodzą do klasy. Dzieci łączą zajęcia muzyczne, społeczne z integracją. Wszystkim towarzyszy uśmiech na twarzy. Uczniowie klasy I d budują więź oraz poczucie przynależności do grupy, aby w kolejnych latach tworzyć jeden zwarty zespół klasowy, który zawsze się wspiera i pomaga sobie nawzajem.

FOTORELACJA

paź 24

„Czytamy razem”

Dnia 17.10.2018r. Uczniów klasy I d odwiedziła pani Magdalena Kownacka – terapeuta pedagogiczny. W ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji uczennice klas starszych czytały pierwszakom wiersze Brzechwy. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły zintegrować się ze sobą, wspólnie posłuchać bajek oraz miło spędzić czas.

FOTORELACJA

paź 24

„Jesienne słoneczka”

Ostatnio na zajęciach uczniowie klasy I d robili jesienne słoneczka. Wykorzystali jesienne liście, papier, klej. Podczas zajęć panowała twórcza atmosfera. Każdy stworzył swoje piękne i niepowtarzalne słoneczko. Prace dekorują salę 22.

FOTORELACJA

paź 16

PASOWANIE NA UCZNIA.

Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia dzieci z klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie po raz pierwszy brali aktywny udział w szkolnej uroczystości. Ich starsi koledzy z klasy III a wspaniale im w niej towarzyszyli. Wspólnie z wychowawcą przygotowali część artystyczną.

W części oficjalnej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Magdalena Wąsowicz dokonała pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały przepiękne dyplomy. Każda klasa otrzymała maskotkę oraz domek z cukierkami. Po zakończonej uroczystości, świeżo upieczeni uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość była dla wszystkich ogromnym przeżyciem i z pewnością długo będziemy ją wspominać.

FOTORELACJA

paź 16

KROMKA CHLEBA

WOLONTARIUSZE działają  – ZAPRASZAMY!!!

Bardzo się cieszymy, że go grona wolontariuszy dołączyli nowi uczniowie z klas 7.  Liczymy na Wasze zaangażowanie .

Już w pierwszym miesiącu nauki  nasi wolontariusze uczestniczyli w dwóch ważnych akcjach:

–  KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA – ogólnopolska zbiórka żywności organizowana przez CARITAS

– BIEG KOCIEWSKI – przedsięwzięcie pod patronatem OSiR-u.

Zebrali wiele słów uznania, pochwały i podziękowania. Dzieląc się swoim czasem z innymi sławią imię naszej szkoły i promują siebie jako ludzi aktywnych i godnych zaufania.

FOTORELACJA

*********************

Spotkania Szkolnego Koła Wolontariatu odbywają się

 – w środę na 5 lekcji dla uczniów klas IV

– w czwartek na 8 lekcji dla pozostałych klas

********SERDECZNIE ZAPRASZAMY*********

 

Starsze posty «

» Nowsze posty