paź 10

KREATYWNI

Wtorki i środy są dla KREATYWNYCH. Minął pierwszy miesiąc szkoły, a mamy już pompony do breloczków, lampiony z liści, jesienne ilustracje. Wszyscy uczestnicy wykazali chęć do pracy, nauki ale przede wszystkim do wspólnej zabawy. Zapraszamy do udziału w zajęciach rękodzielniczych „Kreatywni”.

FOTORELACJA

paź 10

Konkurs „Mój wymarzony rower”

Podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu w naszej szkole odbył się również konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony rower”, uczniowie klasy I d licznie wzięli w nim udział. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz odblask, natomiast dwie dziewczynki Nina i Emilka otrzymały nagrody. Emilka zajęła trzecie miejsce, a Nina otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki oprócz dyplomów i odblasków dostały nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

paź 09

Lekki tornister

Zapraszamy do zapoznania się z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie tornistrów zakładka rodzic -uczeń, oprócz tego zachęcamy do odwiedzenia strony www.lekkitornister.org

paź 08

LEKCJA PRZYRODY

5 października sala klasy II a zamieniła się w jesienny las. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły, gałązki różnych drzew i ich owoce: szyszki, żołędzie, kasztany, kolorowe liście. Uczniowie utrwalali swoją wiedzę. Dzielili się informacjami i ciekawostkami o wybranym drzewie. Wspólnie rozróżniali drzewa liściaste od iglastych. W klasie roztaczał się piękny zapach lasu. Wszystkimi zmysłami odczuliśmy otaczającą przyrodę. To była ciekawa lekcja przyrody.

FOTORELACJA

paź 03

MALI EINSTEINI

Zajęcia „Mali Einsteini” cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. Po zajęciach z magii, przyszła chwila na pierwszy eksperyment. Uczestnicy wykonując zadanie, wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością i współpracą w zespole. Wszystkie grupy mając do dyspozycji te same materiały, różnymi sposobami dochodziły do rozwiązania. Zadanie wzbudziło wiele emocji i wszystkie zespoły z ciekawością obserwowały efekty pracy kolegów i koleżanek.

FOTORELACJA

paź 03

BEZPIECZNI NA DRODZE

W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie młodszych klas mieli okazję przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Obie panie zwróciły szczególną uwagę na konieczność noszenia odblasków, toteż obdarowały dzieci odblaskowymi workami oraz opaskami. Spotkanie to było dużą atrakcją dla uczniów, nie tylko dlatego że miały okazję porozmawiać z prawdziwą panią policjant i strażnikiem miejskim, ale przede wszystkim wzbogaciły swoją wiedzę na temat możliwych zagrożeń oraz jak ich unikać.

FOTORELACJA

paź 03

SPRZĄTANIE ŚWIATA I B

21 września 2018 roku uczniowie klasy I b aktywnie włączyli się w akcję Sprzątanie świata. Pojechali do lasu i od razu wzięli się do pracy. Posprzątali wyznaczony teren, by następnie posilić się i odbyć zajęcia przyrodnicze w lesie. Rozpoznawali i nazywali drzewa i ich owoce, spotkali mieszkańców lasu, układali obrazy z darów lasu, zgodnie współpracowali ze sobą. Oczywiście nie zabrakło zabaw, by jeszcze bardziej zintegrować się ze sobą. Z żalem, że czas tak szybko minął, wrócili do szkoły.

FOTORELACJA

 

paź 01

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

 

Uczniowie klasy I c wiedzą, że o świat trzeba dbać. Dlatego z okazji akcji Sprzątania Świata postanowili uporządkować okolice szkoły

FOTORELACJA

wrz 24

BEZPIECZNY UCZEŃ

W ostatnim tygodniu uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą wybrali się na spacer po najbliższej okolicy. Poznawali znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i bez niej. Swoją wiedzę mogli od razu wykorzystać w praktyce.

FOTORELACJA

wrz 24

INTEGRACJA PIERWSZAKÓW

Uczniowie klasy I d podczas zajęć poznają sekrety szkolnego życia. Uczą się oraz poznają nowych kolegów i koleżanki, z którymi chodzą do klasy. Dzieci łączą zajęcia muzyczne, społeczne z integracją. Wszystkim towarzyszy uśmiech na twarzy. Uczniowie klasy I d budują więź oraz poczucie przynależności do grupy, aby w kolejnych latach tworzyć jeden zwarty zespół klasowy, który zawsze się wspiera i pomaga sobie nawzajem.

FOTORELACJA

Starsze posty «

» Nowsze posty