wrz 24
NA WESOŁO W ŚWIETLICY
wrz 24
ZNAMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO
W świetlicy szkolnej uczyliśmy się zasad ruchu drogowego. Dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z tematem tygodnia.
FOTORELACJA
wrz 24
TANECZNIE Z GABI
Dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w pokazie tańca nowoczesnego.Miały okazję poznać podstawowe układy taneczne do najnowszych przebojów polskich i zagranicznych. Profesjonalne nauczycielki tańca szybko zmobilizowały wszystkie dzieci do rytmicznego ruchu, choreografii i spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony naszych uczniów. Była to świetna zabawa i miło spędzony czas przy muzyce.
FOTORELACJA
wrz 21
Urzędowy czas
W naszej szkole w holu na wejściu do szkoły zawisł monitor, który wskazuje urzędowy czas w Polsce. Na czas obecny są tylko cztery takie zegary a nasza szkoła jest jedyną w Polsce która ma go na swoim wyposażeniu.
Wszytko zaistniało dzięki współpracy z Głównym Urzędem Miar. Główny Urząd Miar prezentuje też inne ciekawostki dotyczące miar oraz różnych wielkości liczbowych. Więcej informacji pod linkiem
wrz 18
WYKAZ KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ DLA UCZNIÓW KLAS I- III
WYKAZ KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ DLA UCZNIÓW KLAS I- III
ROK SZKOLNY 2018/2019
| Lp. | Nazwa zajęć | Nauczyciel prowadzący | Czas zajęć | Sala |
| 1. |
Kółko tenisa stołowego |
Andrzej Szynkowski |
poniedziałek 12.30 – 13.30 |
sala gimnastyczna |
| 2. |
Kółko taneczno – ruchowe |
Paulina Rożek |
środa15.30 – 16.15 |
sala gimnastyczna |
| 3. |
Kółko szachowo – komputerowe |
Grażyna Grabowska |
poniedziałek 13.45 – 14.30 |
s.18 |
| 4. |
Kółko rozwijające zdolności uczniów klas III |
Jolanta Żygowska |
środa15.25 -16.10 |
s.20 |
| 5. |
Kółko fotograficzno – przyrodnicze dla kl. III |
Anna Bojahr |
ruchome |
|
| 6. |
Fitnes dla dzieci |
Karolina Jaworska |
wtorek12.30 – 13.15 |
sala gimnastyczna |
| 7. |
Kółko plastyczno- techniczne „ORIGAMI”, malowanie, rysowanie itp. |
K. Plata,D. Lorbiecka |
poniedziałek 14.30-15.20 |
s.21 |
| 8. |
Kółko czytelnicze |
Małgorzata Wołoszyk |
wtorek15.25 -16.10 |
s.19 |
| 9. |
„Mali Einsteni” |
Justyna Orlikowska |
wtorek15.25 – 16.10 |
s. 19 |
| 10. |
Innowacja- „Kreatywni” (rękodzieło) |
Patrycja RozkochaLucynaCzarnota |
wtorek.8.55-9.40 środa9.50-10.35 |
świetlica szkolna
|
sie 27
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Rozpoczęcie roku szkolnego zaczynamy Mszą Św. w Kościele Św. Wojciecha 03.09.2018 o godzinie 08.00.
Pozostała część uroczystości odbędzie się
w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 9.00
lip 03
Wyruszamy w bezpieczną podróż
Wyruszamy w bezpieczną podróż – pod takim hasłem w czwartek 21 czerwca 2018 roku odbyły się uroczystości pożegnania roku szkolnego 2017/2018, w których wzięli udział uczniowie klas czwartych i siódmych szkoły podstawowej oraz drugich gimnazjum.
Tego dnia młodzież zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor oraz wychowawcy klas wręczyli najlepszym uczniom dyplomy. Część oficjalna była przeplatana występami przypominającymi o bezpiecznym zachowaniu nad wodą, w górach, na koloniach czy w pociągu. Dużym uznaniem cieszyły się humorystyczne inscenizacje w wykonaniu gimnazjalistów, uczniów klas siódmych oraz nauczyciela historii.
Pod koniec wręczono podziękowania dla rodziców angażujących się w życie szkoły. Następnie, po przemówieniu Pani Dyrektor, posypały się liczne nagrody za udział w konkursach szkolnych oraz rejonowych. Szczególnie dużo było ich w klasach czwartych.
Akademia dobiegła końca, ale nie koniec roku, bo jeszcze w piątek uczniowie przyszli do szkoły po swoje świadectwa.
cze 29
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Oficjalnie 22 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2017/2018 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział w uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej szkoły.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas trzecich.
Następnie Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody i dyplomy dla uczniów klas trzecich, którzy wyróżnili się wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. Nagrodzono również rodziców, którzy swoim zaangażowaniem i pomocą wspierali działania naszej szkoły.
Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkich udanych i bezpiecznych wakacji.
FOTORELACJA
cze 29
WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR”.
16 marca 2018r. odbył się konkurs matematyczny KANGUR. Z naszej szkoły wzięło udział 50 uczniów z różnych klas. Pisali testy w różnych kategoriach (Maluch kl. 3 – 4, Kadet kl. VII i II gim.. Junior kl. III gim.)
Uczniowie wyróżnieni w poszczególnych kategoriach:
Maluch
z klas trzecich Barbara Tkaczyk
z klas czwartych Wiktor Klemenski
Kadet
z drugich klas gimnazjalnych Konrad Cejrowski
Junior
z trzecich klas gimnazjalnych Mateusz Strzelecki
Gratulujemy😊
cze 21






