wrz 24

NA WESOŁO W ŚWIETLICY

Dzieci mile spędzają czas pozalekcyjny w świetlicy.

FOTORELACJA

wrz 24

ZNAMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO

W świetlicy szkolnej uczyliśmy się zasad ruchu drogowego. Dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z tematem tygodnia. 

FOTORELACJA

wrz 24

TANECZNIE Z GABI

Dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w pokazie tańca nowoczesnego.Miały okazję poznać podstawowe układy taneczne do najnowszych przebojów polskich i zagranicznych. Profesjonalne nauczycielki tańca szybko zmobilizowały wszystkie dzieci do rytmicznego ruchu, choreografii i spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony naszych uczniów. Była to świetna zabawa i miło spędzony czas przy muzyce.

FOTORELACJA

wrz 21

Urzędowy czas

W naszej szkole w holu na wejściu do szkoły zawisł monitor, który wskazuje urzędowy czas w Polsce. Na czas obecny są tylko cztery takie zegary a nasza szkoła jest jedyną w Polsce która ma go na swoim wyposażeniu.

Wszytko zaistniało dzięki współpracy z Głównym Urzędem Miar. Główny Urząd Miar prezentuje też inne ciekawostki dotyczące miar oraz różnych wielkości liczbowych. Więcej informacji pod linkiem 

wrz 18

WYKAZ KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ DLA UCZNIÓW KLAS I- III

WYKAZ KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ  DLA UCZNIÓW KLAS I- III

 ROK SZKOLNY 2018/2019

Lp. Nazwa zajęć Nauczyciel prowadzący Czas zajęć Sala
1.
Kółko tenisa stołowego
Andrzej Szynkowski
poniedziałek 12.30 – 13.30
sala gimnastyczna
2.
Kółko taneczno – ruchowe
Paulina Rożek
środa
15.30 – 16.15
sala gimnastyczna
3.
Kółko szachowo – komputerowe
Grażyna Grabowska
poniedziałek 13.45 – 14.30
s.18
4.
Kółko rozwijające zdolności uczniów klas III
Jolanta Żygowska
środa
15.25 -16.10
s.20
5.
Kółko fotograficzno – przyrodnicze dla kl. III
Anna Bojahr
ruchome
 
6.
Fitnes dla dzieci
Karolina Jaworska
wtorek
12.30 – 13.15
sala gimnastyczna
7.
Kółko plastyczno- techniczne „ORIGAMI”, malowanie, rysowanie itp.
K. Plata,
D. Lorbiecka
poniedziałek 14.30-15.20
s.21
8.
Kółko czytelnicze
Małgorzata Wołoszyk
wtorek
15.25 -16.10
s.19
9.
„Mali Einsteni”
Justyna Orlikowska
wtorek
15.25 – 16.10
s. 19
10.
Innowacja- „Kreatywni” (rękodzieło)
Patrycja Rozkocha
Lucyna
Czarnota
wtorek.
8.55-9.40 środa
9.50-10.35
świetlica szkolna

 

 

         

 

 

 

sie 27

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Znalezione obrazy dla zapytania Witaj szkoło

Rozpoczęcie roku szkolnego zaczynamy Mszą Św. w Kościele Św. Wojciecha 03.09.2018 o godzinie 08.00.

Pozostała część uroczystości odbędzie się

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 9.00

lip 03

Wyruszamy w bezpieczną podróż

Wyruszamy w bezpieczną podróż – pod takim hasłem w czwartek 21 czerwca 2018 roku odbyły się uroczystości pożegnania roku szkolnego 2017/2018, w których wzięli udział  uczniowie klas czwartych i siódmych szkoły podstawowej oraz drugich gimnazjum.

Tego dnia młodzież zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor oraz wychowawcy klas wręczyli najlepszym uczniom dyplomy. Część oficjalna była przeplatana występami przypominającymi o bezpiecznym zachowaniu nad wodą, w górach, na koloniach czy w pociągu. Dużym uznaniem cieszyły się humorystyczne inscenizacje w wykonaniu gimnazjalistów, uczniów klas siódmych oraz nauczyciela historii.

Pod koniec wręczono podziękowania dla rodziców angażujących się w życie szkoły. Następnie, po przemówieniu Pani Dyrektor, posypały się liczne nagrody za udział w konkursach szkolnych oraz rejonowych. Szczególnie dużo było ich w klasach czwartych.

Akademia dobiegła końca, ale nie koniec roku, bo jeszcze w piątek uczniowie przyszli do szkoły po swoje świadectwa.

cze 29

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Oficjalnie 22 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2017/2018 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział w uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas trzecich.

Następnie Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody i dyplomy dla uczniów klas trzecich, którzy wyróżnili się wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. Nagrodzono również rodziców, którzy swoim zaangażowaniem i pomocą wspierali działania naszej szkoły. 

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkich udanych i bezpiecznych wakacji.

FOTORELACJA

cze 29

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR”.

16 marca 2018r. odbył się konkurs matematyczny KANGUR. Z naszej szkoły wzięło udział 50 uczniów z różnych klas. Pisali testy w różnych kategoriach (Maluch kl. 3 – 4, Kadet kl. VII i II gim.. Junior kl. III gim.)

Uczniowie wyróżnieni w poszczególnych kategoriach:

Maluch

z klas trzecich Barbara Tkaczyk

z klas czwartych Wiktor Klemenski

Kadet

z drugich klas gimnazjalnych Konrad Cejrowski

Junior

z trzecich klas gimnazjalnych Mateusz Strzelecki

 Gratulujemy😊

cze 21

ODWIEDZILIŚMY POLITECHNIKĘ GDAŃSKĄ

Laureaci szkolnego konkursu matematycznego, który obejmował kl. I – III, kl. IV i VII oraz klasy gimnazjalne, w ramach nagrody odwiedziły Politechnikę Gdańską i uczestniczyły w Bałtyckim Festiwalu Nauki.

Odwiedziliśmy:

-„Kuchnię molekularną”, gdzie dzieci smakowały agarowe galaretki, mus czekoladowy z suszoną cebulką, lody powstałe po zamrożeniu ciekłym azotem.

– Stoiska na wydziale chemicznym, na których uczniowie mogli zobaczyć a czasami nawet przeprowadzić doświadczenie chemiczne.

Dzieci wzięły też udział w różnorodnych ciekawych warsztatach.

FOTORELACJA

Starsze posty «

» Nowsze posty