wrz 22
PAMIĘTAMY o wielkich Polakach
Początek września wypełniony był tematami związanymi z kard. Stefanem Wyszyńskim – kapłanem, żołnierzem, patriotą, obrońcą praw człowieka, opiekunem niewidomych, więźniem, prymasem Polski oraz przyjacielem Wielkiego Jana Pawła II. Wynikało to z faktu, że papież Franciszek, dekretem apostolskim włączył kolejnego naszego Rodaka w poczet błogosławionych. Z tej okazji wolontariusze przygotowali okolicznościową ekspozycję opatrzoną zdjęciami oraz naukami Prymasa Tysiąclecia.

wrz 19
AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji „Sprzątania Świata”. Dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko.
Wszyscy dobrze przygotowani – zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, ruszyli porządkować teren i najbliższą okolicę. Dzieci były pełne entuzjazmu i prześcigały się w zbieraniu śmieci. Pełne worki pozostawiliśmy w wyznaczonych miejscach. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu.
FOTORELACJA
wrz 19
POKAZ GABI
Dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w pokazie tańca nowoczesnego. Miały okazję poznać podstawowe układy taneczne do najnowszych przebojów polskich i zagranicznych. Profesjonalne nauczycielki tańca szybko zmobilizowały wszystkie dzieci do rytmicznego ruchu, choreografii i spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony naszych uczniów. Była to świetna zabawa i miło spędzony czas przy muzyce.
FOTORELACJA
wrz 15
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021

16.09.2021
16 września rozpoczyna się coroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Polska, od samego początku jest aktywnym uczestnikiem tej kampanii, którą uruchomiła Komisja Europejska w 2002 r. Promowane są wszelkie zrównoważone formy mobilności, czyli: transport publiczny – w Starogardzie będą to autobusy, w Trójmieście do nich dołączą: tramwaje i trolejbusy, a w Warszawie – metro. Oczywiście rower czy ruch pieszy – także wchodzą w skład zrównoważonego transportu.
Starogardzki Samorząd, Powiat, a także Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz inne zaangażowane organizacja starają się zachęcić mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości ich życia. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez Samochodu, przypadający 22 września.
W naszej szkole promować będziemy zrównoważone formy transportu w następujący sposób:
W piątek 17 września reprezentacja Naszej Szkoły weźmie udział w Starogardzkiej Masie Rowerowej, oraz Dniach Serca, a od poniedziałku 20 września, aż do piątku 25 września, rusza po raz kolejny akcja „Rowerem do Szkoły” – każdy kto przyjedzie w tym czasie do Szkoły podpisanym imieniem i nazwiskiem oraz klasą – rowerem – weźmie udział w losowaniu nagród.
Wszelkich odpowiedzi na nurtujące Was pytania udzieli p. Ania Piotrzkowska – nauczyciel techniki w naszej szkole
wrz 15
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
1 września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2021/2022. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem Pani Dyrektor. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.
W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy wielu sukcesów.
FOTORELACJA
wrz 13
„Bezpieczna droga do szkoły”
To temat omawiany podczas zajęć świetlicowych w pierwszym tygodniu września. Wychowawcy świetlicy, podczas zajęć tematycznych uświadamiali dzieciom znaczenie prawidłowego korzystania z chodnika i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w drodze do i ze szkoły.
Uczestnicy zajęć poznali zasady prawidłowego uczestniczenia w ruchu drogowym. Uczniowie wiedzą, że przebieganie przez jezdnię stanowi zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Utrwaliliśmy jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni i rozpoznajemy podstawowe znaki drogowe pionowe i poziome. Na koniec tygodnia wspólnie wykonaliśmy mini makietę drogową.
FOTORELACJA
wrz 10
Parafialny Zespół Caritas przy parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim zaprasza uczniów klas VII i VIII na spotkanie z ciekawym człowiekiem, który podzieli się z młodzieżą historią swojego życia.


