paź 14

WYCIECZKA DO TORUNIA

Uczniowie klasy II c pod opieką wychowawcy i opiekunów pojechali na wycieczkę do Torunia. Wiele niezapomnianych przeżyć dostarczyło dzieciom uczestnictwo w warsztatach wypieku pierników. Dzieci same mogły wykonać własny, wybrany przez siebie piernik z gotowego ciasta. Następnie pierniki trafiły do pieca. Każde dziecko otrzymało własny wypieczony piernik, który mogło zabrać do domu.

 

W dalszej części wycieczki udali się do Planetarium, tam wyruszyli w podróż po Układzie Słonecznym. W Manufakturze Cukierków dzieci mogły zaobserwować jak  wyrabia się masę do cukierków. Po tylu przeżyciach i wrażeniach w doskonałych humorach dzieci wróciły do domu. 

FOTORELACJA

paź 12

Szkolenie dla rodziców

20.10.2021 (środa) godz. 17.30 w sali 240 odbędzie się szkolenie dla rodziców „Ryzyko dysleksji”, w programie:
1. Definicja dysleksji, co warto wiedzieć o dysleksji?
2. Czym jest ryzyko dysleksji i u kogo występuje?
3. Jak pracuje mózg dziecka z dysleksją?
4. Jakie są objawy ryzyka dysleksji?
5. Jak pomagać dzieciom z ryzyka dysleksji?

Zapisy do 18 października u Magdaleny Kownackiej przez VULCAN. Ilość miejsc ograniczona. Szkolenie jest nieodpłatne pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

28.10.2021 (czwartek) godz. 17.30 w sali 240 odbędzie się szkolenie dla rodziców „Powiem Ci jak się uczyć”, w programie:
1. Co warto wiedzieć o dysleksji?
2. Jak pracuje mózg dziecka z deficytami?
3. Jak pomagać dzieciom z ryzyka dysleksji?

Zapisy do 18 października u Magdaleny Kownackiej przez VULCAN. Ilość miejsc ograniczona. Szkolenie jest nieodpłatne pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Zapraszam
Magdalena Kownacka

paź 11

Obiady

Opłata za mc Listopad  wynosi:

Dzieci: 18 dni x 4,20 zł. = 75,60 zł.

Nauczyciele: 18 dni x 8,20 zł =  147,600 zł.

w terminie do 25 PAŹDZIERNIKA 2021r.!!!!!!

paź 11

Konkurs matematyczny zad nr 4

 

paź 11

„Łap chwile- praktyka uważnej obecności”

Od 9 września 2021 roku w klasach 1 b i 3 d odbywają się zajęcia Łap chwile- praktyka uważnej obecności”, realizowane w ramach innowacji pedagogicznej przygotowanej przez panią psycholog- Marzenę Sinicką.

Celem spotkań jest m.in. zwiększenie samoświadomości ciała i uwrażliwienie na sygnały z niego płynące, wzmocnienie samoregulacji emocji oraz zwiększenie świadomości oddechu i jego roli w radzeniu sobie ze stresem. Zajęcia sprzyjają także poprawie koncentracji, wydłużeniu czasu skupienia uwagi, umiejętności zatrzymania się tu i teraz.   FOTORELACJA

paź 05

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 12 PAŹDZIERNIKA 2021 r. (wtorek)

o godzinie 13.45 ( 7 lekcja) w sali 248

odbędzie się ETAP SZKOLNY Wojewódzkiego  Konkursu Matematycznego.

Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o elektroniczne wypełnienie karty zgłoszenia ucznia do konkursu i dostarczenia do nauczyciela matematyki

KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA DO KONKURSU.    POBIERZ

Na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku znajdują się informacje dotyczące m. in. harmonogramu i regulaminów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022.  Zobacz

paź 05

Spotkania SKE

Spotkania członków

Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk”

będą odbywać się

w każdy czwartek o godzinie 14.30 

w sali 129

zaprasza opiekun SKE  ” Europejczyk”  – Alicja Czarna

paź 04

Konkurs matematyczny zad nr 3

wrz 29

DZIEŃ ANIOŁA

W naszej szkole już po raz trzeci odbył się Dzień Anioła. W tym dniu  uczniowie klas I-III przyszli do szkoły przebrani za anioły. Ideą przewodnią tego dnia jest akcentowanie ludzkiej dobroci i wzajemnie okazywanej sobie życzliwości. Uczniowie z klasy III B specjalnie na ten dzień przygotowali „Anielski taniec”, a z uczniami klasy pierwszej spotkał się proboszcz Parafii św. Wojciecha, ks. Janusz Lipski, aby przybliżyć dzieciom szczególną rolę Aniołów Stróżów w naszym codziennym życiu. Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za wszelką pomoc w organizacji tego prawdziwie anielskiego czasu.

Zapraszamy do obejrzenia występu uczniów z klasy III B oraz fotorelacji z wydarzenia.

 

FOTORELACJA 

wrz 28

Szkolny Klub Europejski „Europejczyk” zaprasza

Jeśli uważasz się za Europejczyka a dodatkowo:

– lubisz poznawać kulturę, tradycje i historię innych krajów,

– chętnie podróżujesz i chcesz się podzielić swoimi wspomnieniami,

– lubisz pracować w grupie i brać udział w projektach, konkursach,

– chcesz brać udział w wycieczkach, organizować imprezy, wystawy itp.

– chcesz tworzyć, rozwijać się i kreatywnie spędzać czas to….

UWAGA!

Szkolny Klub Europejski „Europejczyk”

zaprasza na zajęcia

wszystkich chętnych uczniów klas 4-8.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się

4.10.2021 r. ( poniedziałek) o godz. 11.30 ( duża przerwa )

w Sali 129

Zaprasza opiekun SKE

Alicja Czarna

Starsze posty «

» Nowsze posty