cze 10
Klub Ortograffiti
W naszej szkole w sali 242 znajduje się Klub Ortograffiti. Uczniowie wykonali dla kolegów z 3 a i b „Domino ortograficzne”.
FOTORELACJA
cze 10
Rajd rowerowy po Kociewiu
6 czerwca 2019roku punkt 9.00 wyruszył rajd rowerowy, w którym udział wzięli uczniowie z klas 7, 8 i 3 gimnazjum. opiekunami byli: p. Lucyna Czarnota, p. Ewa Żuralska, p. A. Cybula i P. A. Kuczmiński, kierownikiem była p. M. Kownacka. Trasa miała 29 km, pierwszy przystanek na Piekiełkach, kolejny na drodze rowerowej do Kręgu, następny w Kokoszkowach, potem w Szpęgawsku i postój z ogniskiem w Leśniczówce Szpęgawska, gdzie leśniczy Jarosław Leczkowski przygotował dla drewno na ognisko. Powrót przez lasy w Szpęgawsku, oczywiście jak co roku zgubiliśmy się w lesie.
FOTORELACJA
cze 04
MIstrzynie Województwa Pomorskiego
Wtorek – 4 czerwca jest ważne dla Nas z wielu powodów, jednym z nich jest zdobycie Złotego Medalu i otrzymanie Tytułu MIstrzyń Województwa POmorskiego w 4-boju lekkoatletycznym przez Nasze Dziewczęta – Szkołę reprezentowały: Oliwia Danielek, Lena Karcz, Paulina Miszewska, Katarzyna Przepiera, Agata Szramka, Antonina Szramka, Magdalena Walczak i Marietta Zdrojewska opiekunami zwycięskiego Teamu byli Joanna Szurgot i Jacek Górski.
Brawo! – jesteśmy bardzo dumni!
cze 04
„Mistrzynie w Szkołach”
To była niezwykła lekcja wychowania fizycznego! Ponad 400 uczennic ze szkół powiatu starogardzkiego, w tym uczennice Naszej Szkoły, wzięły udział w drugiej tegorocznej odsłonie akcji Fundacji Otylii Jędrzejczak „Mistrzynie w Szkołach”. Super spotkanie z MIstrzyniami Sportu poza Otylią Jendrzejczak, można się było spotkać z starogardzką Olimpijką – Oktawią Nowacką.

cze 03
Mistrz ortografii
W maju odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV i V. Do zmagań przystąpiło 24 uczniów, a do drugiego etapu, który przeprowadzono 29 maja 2019 roku, przeszło 10 osób. Tekst dyktanda, jak przyznali sami uczestnicy, wymagał rozległej wiedzy o polskiej ortografii, ale zwycięzcy poradzili sobie z nim bez większych problemów.
1. miejsce zajęła Hanna Glaner z klasy IVC, na 2. pozycji uplasował się Krzysztof Renka z VA, a 3. lokatę uzyskała Zuzanna Duszyńska z IVB.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

maj 31
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE
maj 30
Wyniki szkolnego „Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej” – SKE ” Europejczyk” informuje!
Dnia 29.05.2019 r., o godzinie 14.35 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 w Starogardzie Gd., odbył się szkolny „Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej” organizowany przez Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas III-ich gimnazjum oraz VIII SP w dwuosobowych zespołach. Do konkursu przystąpiło 12 drużyn. Konkurs przeprowadzono zgodnie z regulaminem i składał się z trzech etapów. Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania z wszystkich części konkursu wynosiła – 39.
W wyniku konkursu zostały wyłonione 3 grupy zwycięzców, które zdobyły największą liczbę punktów, tj.:
| Lp. | IMIĘ I NAZWISKO | KLASA | LICZBA PUNKTÓW | MIEJSCE | % uzyskanych punktów |
| 1. | Wardyn Marta
Kurszewska Klaudia |
III B | 32 | I | 82% |
| 2. | Szarmański Piotr
Nowacki Szymon |
III F | 31 | II | 79% |
| 3. | Andrunik Jakub
Loose Oliwia |
III C | 30 | III | 77% |
Poza członkami SKE ” Europejczyk” nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
Alicja Czarna
Anna Kowalska – Semkło
Dawid Czarnecki
Drużyny, które zajęły 3 pierwsze miejsca zostaną nagrodzone ocenami cząstkowymi celującymi oraz dyplomami na najbliższym apelu. Natomiast uczniowie, którzy osiągnęli wynik co najmniej 70 % otrzymają oceny bardzo dobre ( cząstkowe) z wiedzy o społeczeństwie.
Gratulujemy wygranej!
Oto fotorelacja z konkursu
Tabela wyników do pobrania Tabela wyników konkursu o UE
maj 29




