maj 29
TOP MODEL – POKAŻ KIM JESTEŚ
Z kroniki klasowej II b: „Dnia 27 maja 2019 roku w naszej klasie odbyły się zajęcia, które dały nam dużo radości. Zorganizowaliśmy klasowy „TOP MODEL”. Pomysł był naszej pani, ale realizacją zajęliśmy się sami. Nasz kolega, Karol wcielił się w rolę konferansjera i rewelacyjnie poprowadził całe wydarzenie. To dzięki niemu nikt z nas nie bał się wyjść na „czerwony dywan”. Chętnie prezentowaliśmy siebie w swoich ulubionych strojach. Niektórzy wystąpili nawet kilka razy. W ten poniedziałek każdy z nas czuł się ważny i wyjątkowy. Wszyscy pokazaliśmy, że jesteśmy piękni i mamy coś do przekazania. Odkryliśmy swoje nowe oblicza. Było dużo śmiechu, żartów i braw. Zachęcamy wszystkich do organizowania takich lekcji. W naszej szkole uczymy się nie tylko z książek. Takie zabawy również nas kształcą i rozwijają, a do tego wspomnienia pozostają w pamięci na wieki”.
Tak o wydarzeniu klasowym napisali uczniowie z klasy II b.
FOTORELACJA
maj 24
MUZYKA WOKÓŁ NAS
W środę 22 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się do Starogardzkiego Centrum Kultury na lekcję muzyki. Tematem zajęć była „Muzyka wokół nas”. Dzieci mogły „zobaczyć” fale dźwiękowe dzięki głośnikowi, nad którym podskakiwała posypka cukrowa. Chętni zmieniali się w żywe nutki na pięciolinii. Uczniowie sprawdzali z jakich surowców można samemu wykonać instrumenty. Jednak największą frajdę sprawiała wszystkim próba gry na skrzypcach, gitarze, trąbce, saksofonie, flecie. Domyślamy się, że wystukiwanie rytmu na werblu słyszeli z pewnością wszyscy w promieniu 10 km. Na koniec zajęć każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.
FOTORELACJA
maj 23
BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI
22 maja nasi uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na Politechnikę Gdańską na Bałtycki Festiwal Nauki.
W ramach tegorocznej edycji BFN, studenci i pracownicy Politechniki przygotowali dla dzieci, młodzieży i dorosłych bogatą ofertę zajęć z różnych dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne, aż po automatykę z robotyką! Było można wziąć udział w warsztatach, pokazach laboratoryjnych, wysłuchać wykładów, obejrzeć prezentacje multimedialne.
Dziedziniec Heweliusza wypełniony był stanowiskami doświadczalnymi. Można było dotknąć, spróbować, samodzielnie (pod czujnym okiem animatora) przeprowadzić eksperyment.
Atrakcje z których skorzystaliśmy to m.in. ekokosmetyki – własnoręczne przygotowanie kul kąpielowych oraz pasty do zębów, oglądanie pokazów robotów, miniaturowa oczyszczalnia wody, wysokie napięcia, mikroświat, pokazy chemiczne i wiele, wiele innych. Mogliśmy zobaczyć jak działa drukarka 3D oraz projektowaliśmy własne torby ekologiczne.
Wycieczkę na Bałtycki Festiwal Nauki zaliczamy do kolejnych wartościowych doświadczeń !
FOTORELACJA
maj 21
SPOTKANIA Z RODZICAMI
SPOTKANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I-III
KLASY II i III środa 29.05.2019 r. o godz 15.40
Kl. II a sala: 21
Kl. II b sala: 22
Kl. II c sala: 18
Kl. III a sala 19
Kl. III b sala 20
KLASY I czwartek 30.05.2019r. o godz. 15.40
Kl. I a sala: 19
Kl. I b sala: 20
Kl. I c sala: 21
Kl. I d sala 22
maj 21
Wywiadówki
Dnia 29.05 (środa) w naszej szkole odbędzie się spotkanie z rodzicami.
Harmonogram klas IV – VIII i gimnazjum
I tura – godz. 16.00 |
II tura – godz. 17.00 |
III a- 127 |
IV a – 127 |
III b- harcówka |
IV b – 136 |
III c- 246 |
IV c – 239 |
III d- 239 |
IV d – 137 |
III e- 248 |
IV e- 244 |
III f- 137 |
V a – 129 |
III g- 247 |
V b – 128 |
VIII a – 243 |
V c – 238 |
VIII b – 240 |
V d – 134 |
VIII c- 244 |
V e – 245 |
VIII d – 241 |
V f – 126 |
VII a- 134 |
|
VII b – 126 |
|
VII c – 238 |
|
VII d- 125 |
maj 15
Poznali życie św. Bernadety
W tym roku obchodziliśmy 140 rocznice śmierci św. Bernadety. To sprawiło, że IV Międzyszkolny Konkurs „Żywoty Świętych” został właśnie jej poświęcony. Uczestnicy reprezentujący 6 szkół wykazali się doskonałą znajomością życia młodej świętej i objawień w Lourdes. W gronie zwycięzców znalazła się również uczennica naszej szkoły – Amelia Orlikowska, której serdecznie gratulujemy.
Fotorelacja
Ranking
IV Międzyszkolnego Konkursu
„Żywoty Świętych – Bernadeta Soubirous”
| Lokata | Imię i nazwisko | Szkoła |
| 1. | Oliwia Kubkowska | PSP nr 1 Starogard Gd. |
| 2. | Agata Kleinszmidt | ZKiW Kulice |
| 3 | Amelia Orlikowska | PSP nr 8 Starogard Gd. |
| 4. | Oliwia Uba | PSP nr 1 Starogard Gd. |
| 5. | Oskar Beling | SP Pączewo |
| 6. | Amelia Mania | PSP Bobowo |
| 7. | Michalina Lampka | PSP Bobowo |
| Edyta Jankowska | PSP Bobowo | |
| Tomasz Sumowski | SP nr 1 Tczew | |
| 8. | Małgorzata Połom | PSP Bobowo |
| Bianka Błańska | PSP nr 1 Starogard Gd. | |
| 9. | Jagoda Choinska | ZKiW Kulice |
| 10. | Weronika Babiel | SP nr 1 Tczew |
| 11 | Marcelina Szwoch | PSP nr 8 Starogard Gd. |
| 12 | Mikołaj Wojtaś | PSP nr 1 Starogard Gd. |
| 13 | Joanna Renka | PSP nr 8 Starogard Gd. |
| 14 | Aleksander Wyczyński | SP Pączewo |
| 15 | Kinga Bathis | SP nr 1 Tczew |
| 15 | Ines Mikołajczak | ZKiW Kulice |
| 16 | Julia Andrykowska | PSP nr 8 Starogard Gd. |
maj 13
Parada Schumana
Szkolny Klub Europejski „Europejczyk” wziął udział w 20 Paradzie Schumana 11 maja 2019 roku.
Ulicami Warszawy przeszła 20. Parada Schumana. W tym roku pod hasłem „Wybieramy Europę”. Parada była częścią wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy. FOTORELACJA
maj 09



