maj 09

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

UWAGA!

UCZNIOWIE KLAS III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej

 Dnia 29.05.2019 roku (środa)

o godz. 14.35  w harcówce

odbędzie się

Szkolny Konkurs

Wiedzy o Unii Europejskiej

Do konkursu zgłaszają się zespoły 2 osobowe. Szczegóły w regulaminie konkursu w załączniku.

Zgłoszenia do Pani Alicji Czarnej do 24.05.19 r.

Pliki do pobrania

OBJAŚNIENIA KONKURSU,   ZAGADNIENIA,    REGULAMIN

   Zapraszają

Szkolny Klub Europejski

” Europejczyk”

Alicja Czarna

Anna Kowalska – Semkło

Dawid Czarnecki

maj 07

Przedstawienie teatralne pt. ,,Brzechwolandia”.

 7 maja uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia”.

Spektakl w wykonaniu wspaniałych aktorów był okazją do poznania i przypomnienia sobie wierszy Jana Brzechwy tj.: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Znaki przestankowe”. Dzięki wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią”, dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki.

Nasi uczniowie brali czynny udział w przedstawieniu – klaszcząc i śpiewając razem z aktorami. Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

kwi 09

Egzaminy gimnazjalne odbędą się w dniach

10 kwietnia 2019 r. część humanistyczna od godz. 9.00

11 kwietnia 2019 r. część matematyczno-przyrodnicza od godz. 9.00

12 kwietnia 2019 r. część język obcy od godz. 9.00

Informacja dla uczniów:

 Nastąpiła zmiana sal egzaminacyjnych, proszę zapoznać się z listami wywieszonymi w szkole.

kwi 04

I miejsce w Rejonowych Eliminacjach XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

Informowaliśmy już, że uczeń naszej szkoły Mateusz z klasy I zdobył pierwsze miejsce w Okręgowych Eliminacjach XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej – kategoria dzieci młodsze. Został wtedy wytypowany do udziału w następnym etapie konkursu –  Rejonowe Eliminacje i również zajął I miejsce. Teraz czeka go etap wojewódzki w Sopocie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

kwi 04

W dniach 8-10 kwietnia odbędą się rekolekcje szkolne.

W poniedziałek i  we wtorek w klasach V, VII, VIII i III gimnazjum  lekcje będą realizowane zgodnie z planem lekcji . W godzinach opisanych poniżej uczniowie zejdą na salę gimnastyczną, gdzie będą uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych.

 Klasy IV przychodzą do szkoły na godz. 10.45( 5. lekcja) i na 5. i 6.  lekcji uczestniczą w rekolekcjach. Po rekolekcjach uczniowie klas IV będą mieli dwie lekcje – te które przypadają na siódmej  i ósmej godzinie lekcyjnej

Poniedziałek – wtorek

7.05- 8.45- klasy VII – VIII

8.55-10.35 – klasy III gimnazjum

10.45- 12.30- klasy IV – V

Środa – msza święta w kościele

9.00- klasy V- VII

11.00- klasy I –IV

17.00- klasy VIII i III gimnazjum

Klasy VIII – przychodzą na 13.45 na dwie lekcje

1. lekcja 13.45- 14.30 – matematyka ( klasa VIII d na pierwszej lekcji ma j. polski, na drugiej matematykę )

2. lekcja 14.35- 15.20- j. polski

kwi 04

EGZAMIN GIMNAZJALNY

10.04 środa część humanistyczna

Egzamin trwa: 9.00-10.00 lub 10.20

                       11.00- 12.30 lub 13.15

klasy IV – VII uczęszczają tylko na rekolekcje  

Klasy VIII – przychodzą na 13.45 na dwie lekcje

  1. lekcja 13.45- 14.30 – matematyka ( klasa VIII d na pierwszej lekcji ma j. polski, na drugiej matematykę )

  2. lekcja 14.35- 15.20- j. polski

11.04 czwartek – część matematyczno- przyrodnicza

Egzamin trwa: 9.00-10.00 lub 10.20

                       11.00- 12.30 lub 13.15

Lekcje zaczynają się o : 13.45

  1. 13.45- 14.15

  2. 14.30- 15.00

  3. 15.05- 15.35

  4. 15.40 – 16.10

Obiad o 13.30  ( prze lekcjami) oraz po pierwszej lekcji – o 14.15

12.04. 2019 rok – piątek język obcy

Egzamin trwa : 9.00- 10.00 lub 10.20

                         11.00- 12.00 lub 12.30

Zajęcia rozpoczynają się o 13.00

  1. 13.00- 13.30

  2. 13.45- 14.15

  3. 14.20- 14.50

  4. 14.55- 15 25

Obiad o 12.40 – przed lekcjami oraz po pierwszej lekcji – o 13.30

 

kwi 04

Woda – źródło życia

Woda jest niezbędna do życia- jest to fakt, którego nie można podważyć. Jednak nie wszyscy wiedzą, ze nasza „kranówka” jest zdrowsza niż jakakolwiek woda w butelce. Codziennie jest badana, świeża, nie przechowywana w plastikowych butelkach, nie trzeba jej filtrować.

O tych faktach mówiła Pani Woda – przedstawicielka przedsiębiorstwa Star-Wik w Starogardzie Gd. na zajęciach dla klas piątych, które odbyły się w przed dzień Światowego Dnia Wody  przypadającego 22 marca.

Oprócz wiedzy, było dużo doświadczeń, których bohaterką była woda. Jest to wyjątkowa substancja – dbaj o każdą jej kroplę! Dokręć kran!

                                                      Pozdrawiam- J.L

kwi 02

I miejsce w Okręgowych Eliminacjach XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

18 marca dwoje uczniów z klas młodszych, Amelia z klasy III i Mateusz z klasy I reprezentowali naszą szkołę w Okręgowych Eliminacjach XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej – kategoria dzieci młodsze. Uczeń z klasy I Mateusz zdobył pierwsze miejsce i został wytypowany do udziału w Rejonowych Eliminacjach w/w konkursu.  

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

kwi 02

JEDZIEMY DO WŁOCH

W piątek 29 marca uczniowie klasy I b postanowili udać się na wycieczkę, by nauczyć się robić pizzę. Jak wszystkim wiadomo – najlepsza jest we Włoszech. Niestety to trochę za daleko, więc udaliśmy się w tym celu do pobliskiej pizzerii BASILICO. Dzisiaj każdy uczeń I b już wie, jak zrobić pizzę, mógł sam dobrać do niej składniki, zaniósł pizzę do pieca, w którym była wypiekana, by w końcu jej skosztować. To była według uczniów najlepsza i najsmaczniejsza lekcja. 

FOTORELACJA 

kwi 01

KANGUR 2019

W czwartek, 21 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”.

Uczestnicy rozwiązywali zadania, które oprócz wiedzy matematycznej wymagały ogromnej spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. 

Uczniowie biorący udział  otrzymali  upominki i dyplomy.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!

Starsze posty «

» Nowsze posty