kwi 01

REKOLEKCJE KLAS I-III

REKOLEKCJE KLAS I – III

8 – 10 KWIETNIA 2019

PONIEDZIAŁEK 8 KWIETNIA ORAZ WTOREK 9 KWIETNIA

 

 

I ZMIANA / KL. I B, I D, II B, II C, III B/

 

II ZMIANA / KL. I A, I C, III A, II A

8:00 DO 9.30 – NAUKA REKOLEKCYJNA NA HOLU / prowadzona przez siostry zakonne/

 

9.30 – 11.30 – ZAJĘCIA EDUKACYJNE

 

 

8:00 – 10:00 ZAJĘCIA EDUKACYJNE

 

10.00 – 11.30 NAUKA REKOLEKCYJNA NA HOLU / prowadzona przez siostry zakonne/

 

 

 

ŚRODA 10 KWIETNIA

Dzieci pod opieką rodziców idą do kościoła na mszę świętą na godz. 11:00.

Tego dnia nie ma zajęć w szkole – w szkole odbywa się egzamin gimnazjalny.

 

kwi 01

I Szkolny Konkurs Logopedyczny „MISTRZ WYMOWY”

28.03.2019 r. odbył się I Szkolny Konkurs Logopedyczny „MISTRZ WYMOWY”.

Celem konkursu było promowanie poprawnej wymowy trudnego, ale jakże cudnego języka ojczystego. W potyczkach językowych wzięli udział uczniowie klas II i III recytując wiersze twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Kolejnym zadaniem było przeczytanie wylosowanego łamańca językowego, a na dogrywkę – naprrrrrawdę trrrrudny wiersz;) Wszyscy uczestnicy poradzili sobie znakomicie prezentując zdolności recytatorskie, a przede wszystkim zadbali o piękną i prawidłową wymowę. Konkurs okazał się prawdziwym językowym wyzwaniem…

A oto finaliści:

I miejsce i tytuł MISTRZA WYMOWY zdobyła Faustyna Siadkowska z kl. II b

II miejsce – Fabian Pawelec z kl. III b

III miejsce – Laura Szulc z kl. III a

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Gratulujemy zwycięzcom!

FOTORELACJA

kwi 01

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Nie tylko strach ma wielkie oczy !

W dniach 26-27 marca w naszej szkole mieliśmy niecodziennych gości. Owi goście posiadali od 4 do 200 nóg, z ogonkiem lub bez ogonka, włochate lub ze skrzydełkami – tzw. słodziaki lub przerażające „bestie” odgryzające głowę w kilka sekund.

             Jak myślicie? Kto budził przerażenie ? To była mała zielona modliszka. Słodziakami były kameleony, którym skóra zaczęła linieć od głaskania. 200 nóg miały krocionogi. Spokój miały pająki, których prawie każdy się bał – nawet ich wylinka wywoływała ogólny przeraźliwy pisk u oglądających. Chwilę ciszy na  zajęciach zapewniał również skorpion, który reagował na wszelkie drgania, więc nawet  ze strachem się oddychało.

Ogólnie- było czadowo! Dużo adrenaliny ! A tyle emocji zapewnił nam pasjonat nie tylko owadów – Pan Jarosław Rejmer – bardzo dziękujemy !

Ps. Kochani Rodzice – zabierajcie swoje pociechy duże i małe na łąkę, żeby nie bały się owadów i nauczyły się dbać o nasze wspólne miejsce na Ziemi . Do zobaczenia na łące !

                               FOTORELACJA                                                  Joanna Lamek

mar 30

ZAJĘCIA OTWARTE DLA NAUCZYCIELI Z POWIATU STAROGARDZKIEGO

W piątek – 29 marca – w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli z powiatu starogardzkiego. Zajęcia przeprowadziła w swojej klasie pani Izabela Kluge. Temat tego dnia brzmiał: „Kraina Szczęścia”. 

Drugoklasiści pod przewodnictwem swojej wychowawczyni rozwiązywali różnorodne zadania zarówno z edukacji polonistycznej, matematycznej, społecznej, przyrodniczej, jak i muzycznej. Korzystali z różnorodnych pomocy dydaktycznych. Dzieci wykazały się wielorakimi umiejętnościami. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przebiegu zajęć. Ich wypowiedzi na temat pojęcia szczęścia były bardzo dojrzałe i wzbudziły refleksje wśród obserwujących. W zajęciach uczestniczyło dwudziestu pięciu nauczycieli z powiatu starogardzkiego.

Czytaj wpis

mar 28

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Uczniowie klasy I b wzięli udział w „żywej lekcji przyrody”. Spotkali się z patyczakami, straszykami, gekonami, kameleonami, pająkami ptasznikami, modliszkami, karaluchami, krocionogami. Poznali ich zwyczaje, większość stworzeń widzieli po raz pierwszy. Przed lekcją było wielu odważnych, ale w spotkaniu „twarzą w twarz” – tylko nieliczni zdecydowali się wziąć stworzonka na ręce. Byli też tacy, którzy kupili patyczaki i zabrali do domu, by założyć własne terrarium i opiekować się nimi. Kto by przypuszczał, że zdobędzie w szkole takiego przyjaciela. Ta lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.

FOTORELACJ

mar 25

DZIEŃ MOTYLA – DZIEŃ WARSZTATOWY

21 marca od samego rana dzieci uczestniczyły w licznych warsztatach związanych z DNIEM MOTYLA. Było motylkowe kino dot. życzliwości dla drugiego człowieka. Dzieci tworzyły ogromne drzewa ze swoich dłoni wykonanych z kolorowego papieru. Były również warsztaty podczas których dzieci malowały stopy farbami. Z kolorowych śladów powstawały przepiękne motylki.

To był udany i wesoły dzień! 

 FOTORELACJ 

mar 25

DZIEŃ MOTYLA – ROZSTRZYGNIĘTE KONKURSY

21 marca dzieci odebrały nagrody i wyróżnienia za udział w towarzyszących Dniu Motyla konkursach literackich oraz plastycznych. Został wybrany „Najpiękniejszy motyl” i „Order Przyjaźni” oraz najciekawsza praca literacka pt. „Co zrobiłem/am lub mogę zrobić dla drugiego człowieka?”. Zapraszamy do obejrzenia tych niezwykłych arcydzieł.

FOTORELACJ

mar 25

DZIEŃ MOTYLA – WYSTĘP DLA RODZICÓW

21 marca był wyjątkowym dniem dla nas wszystkich. Obchodziliśmy DZIEŃ MOTYLA – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI NA POTRZEBY DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Punktualnie o godzinie 11.00 odbyła się uroczystość na którą zostali zaproszeni ważni goście – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Po południu swoją obecnością zaszczycili nas rodzice dzieci występujących w przedstawieniu. Dzieci były bardzo przejęte i podekscytowane, chciały jak najlepiej wypaść przed rodzicami.

Wszystko udało się znakomicie. Rodzice byli pełni wrażenia pięknej uroczystości. Brawom nie było końca. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie!

FOTORELACJA 

mar 25

Szanowni Państwo

W związku z podjęciem współpracy Gminy Miejskiej Starogard Gdański ze Studenckim Kołem Naukowym Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie przy realizacji inicjatywy – IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Innowacje w Onkologii” m.in. w starogardzkich szkołach podstawowych przeprowadzane są lekcje edukacyjne dla uczniów klas 7,8 i 3 (gimn.) poświęcone czerniakowi, a także medialna akcja informacyjna.

Czytaj wpis

mar 25

Tydzień Matematyki

W dniach 11.03.2019 – 15.03.2019r odbywał się w naszej szkole Tydzień Matematyki. W związku  z tym uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach. Znamy już ich zwycięzców.

W dniach 22.05.2019 lub 23.05.2019 Laureaci Tygodnia Matematyki pojadą na Nadbałtycki Festiwal Nauki na Politechnikę Gdańską. Gratulujemy 🙂

 

FOTORELACJA

Czytaj wpis

Starsze posty «

» Nowsze posty