mar 24

II MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

W tym roku Wojewódzki Konkurs Ekologiczny odbył się 22 marca, czyli w obchodzony na całym świecie Dzień Wody. To właśnie ona była tegorocznym hasłem przewodnim uczniowskich zmagań.

Konkurs miał miejsce w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK. W jury konkursu zasiedli: pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim Hanna Cejrowska, łowczy Koła Łowieckiego „Ryś” Zbigniew Piotrzkowski oraz pracownik STAR-WiK-u Monika Michna. Pani Monika wcieliła się także w postać Pani Wody, która tłumaczyła dzieciom co może ta niezwykła ciecz.

Ogromna wiedza i ciężka praca naszych reprezentantów pozwoliła na zdobycie II miejsca. Wszyscy, którzy brali udział w konkursie mieli okazję zwiedzić przedsiębiorstwo i dowiedzieć się na czym polega codzienna praca w STAR-WiK-u

Konkurs obejmował zakres wiedzy i umiejętności z edukacji przyrodniczo-społecznej dla klas I-III w nauczaniu zintegrowanym oraz wiadomości i umiejętności pozaprogramowe wynikające z tematyki konkursu. Ważna była umiejętność korzystania z informacji uzyskanych podczas konkursu.  

Na koniec zostały wręczone nagrody i podziękowania. 

   FOTORELACJA 

mar 24

DZIEŃ MOTYLA – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI NA POTRZEBY DRUGIEGO CZŁOWIEKA

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też Dzień Życzliwości dla Drugiego Człowieka. Nasza szkoła od kilku lat świętuje go w szczególny sposób organizując „Dzień Motyla”. Celem akcji jest pomoc starogardzkim pacjentom hospicjum.

Dzieci przyszły tego dnia do szkoły ubrane we wszystkie kolory tęczy. Głowy przestroiły opaskami z motylami. Główną atrakcją był występ artystyczny. Mogliśmy zobaczyć przedstawienie pokazujące dlaczego warto pomagać. Wysłuchaliśmy utworów muzycznych i literackich. – Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w takich akcjach. Cieszą się, że mogą pomóc innym. Wspierają ich w tym rodzice i nauczyciele, którzy z zapałem angażują się w organizację całego dnia – powiedziała Pani wicedyrektor Anna Byczkowska.

Na szkolne święto „Dnia Motyla” zaproszono wielu gości. Wśród nich znaleźli się między innymi: naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Agnieszka Buczyńska, pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych i seniorów Ewa Życzyńska, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. dziekan Józef Pick, proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Janusz Lipski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i członek grupy ds. hospicjum Urszula Ossowska, członek grupy ds. hospicjum Janina Lubawska, działająca w hospicjum mieszczącym się w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma Dagmara Wróblewska oraz prezes stowarzyszenia Można Inaczej Dorota Dorau.

Dzieci odebrały nagrody i wyróżnienia za udział w towarzyszących Dniu Motyla konkursach literackich oraz plastycznych. Pani Dyrektor Magdalena Wąsowicz przekazała na ręce działającej w starogardzkim hospicjum Dagmary Wróblewskiej dary, które udało się zebrać podczas szkolnej zbiórki. W zamian Dorota Dorau obdarowała uczniów i nauczycieli słodyczami.

– Dziękuję Wam za przeżycia, których mi dzisiaj dostarczyliście. W piękny sposób pokazaliście, że zawsze należy być otwartym na drugiego człowieka, pomagać sobie nawzajem i nigdy nie zapominać o trzech najważniejszych słowach: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Trzeba też umieć przyznać się do swoich błędów. Łatwiej się żyje, kiedy stosujemy się do tych zasad – powiedział ks. dziekan Józef Pick.

Po zakończeniu uroczystości na zaproszonych gości czekał poczęstunek. 

To był bardzo wyjątkowy i udany dzień.

FOTORELACJA 

mar 19

„Zwolnieni z teorii”

Projekt ,,Nasza przyszłość ma pomarańczowo – czarne barwy ‘’ Zrealizował zamierzony cel! Półroczny projekt uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim prowadzony w ramach akcji ,,Zwolnieni z teorii” zakończył się sukcesem. Dziewczyny odwiedziły sześć szkół w powiecie Starogardzkim i Kościerskim, w tym naszą szkołę. W warsztatach ogółem udział wzięło 905 uczniów, w tym 305 z naszej szkoły. Jak mówią inicjatorki projektu, była to niesamowita przygoda. Uczennice otrzymały wiele podziękowań i gratulacji ze strony grona pedagogicznego i dyrekcji. Dziękujemy dziewczynom za przeprowadzenie zajęć w naszej szkole i życzymy jeszcze więcej sukcesów.

mar 19

AKCJA DOBIEGA KOŃCA…

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za przyłączenie się do naszej zbiórki  środków higienicznych dla osób starszych przebywających w starogardzkim hospicjum.

Akcja prowadzona jest w związku z obchodami

 

Dnia Motyla – Dnia wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. 

Powoli dobiega ona końca, lecz wciąż można się do niej przyłączyć.

Wystarczy przynieść artykuły z zamieszczonej listy powyżej. 

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. 

mar 19

Nasze Dziewczęta – 4 w Województwie w Mini Piłce Ręcznej

Nasze Dziewczęta 4 w Województwie Pomorskim w mini piłce ręczne. W meczu o brąz- przegrały 9:11.
Naszą Szkołę reprezentowały: Oliwia Danielek, Lena Karcz, Weronika Melka, Patrycja Miszewska, Paulina Miszewska, Zofia Pawlak, Katarzyna Przepiera, Wiktoria Szczech, Agata Szramka, Antonina Szramka, Milena Urban, Magdalena Walczak, Marietta Zdrojewska – Gratulacje!!!

mar 19

AKCJA SADZENIA KWIATKÓW

Przed naszą szkołą zrobiło się wiosennie. Dzieci wraz z wychowawcami posadziły kwiatki, które zebrano podczas szkolnej akcji „Bratki i inne kwiatki”. Wszyscy zaopatrzeni w rękawiczki i dobry humor zabrali się za pracę. Dzieci pełne skupienia i zadowolenia starannie umieszczały przyniesione roślinki w przygotowanym wcześniej miejscu.

W najbliższy czwartek 21 marca obchodzimy DZIEŃ MOTYLA. Przywitamy go wiosennymi kolorami. 

FOTORELACJ

mar 19

TYDZIEŃ MATEMATYKI

Mamy za sobą Tydzień matematyki. Każdy uczeń I b już wie, że matematyka jest królową nauk i jej znajomość jest nam w życiu bardzo potrzebna. Każdego dnia poznawaliśmy inną dziedzinę matematyki. Tworzyliśmy mozaiki z kwadratów, układaliśmy układanki, kolorowaliśmy zakodowane obrazki, liczyliśmy, poznaliśmy liczbę Pi i tworzyliśmy jej portret, wybraliśmy najładniejsze zeszyty do matematyki. Chcemy się jej uczyć i poznawać kolejne tajemnice.

FOTORELACJA

mar 19

MALI EINSTEINI EKSPERYMENTUJĄ

W tym miesiącu Mali Einsteini eksperymentowali z produktami spożywczymi. Wyniki niektórych eksperymentów były zaskakujące. Dzięki temu, każdy Einstein wie, ile chemii jest w niektórych produktach. Najwięcej tajemnic odkryła przed dziećmi Coca – cola – wystarczy popatrzeć na zdjęcia. Mimo, że smakuje i wielu pije ją w nadmiarze, jest też bardzo szkodliwa i doskonale sprawdza się w czyszczeniu fug, toalet, rdzy, rozpuszcza gumę do żucia. Świetną zabawę sprawiła nam również skrobia ziemniaczana (tzw. mąka ziemniaczana), wymieszana z niewielką ilością wody stworzyła ciecz nienewtonowską. Była i cieczą i ciałem stałym, lepiliśmy kulki, a gdy otwieraliśmy dłonie – z kulki robiła się ciecz i spływała nam po palcach. Na zakończenie wlaliśmy ciecz do baloników i zrobiliśmy gniotki. 

FOTORELACJA

mar 19

21 MARCA DZIEŃ MOTYLA – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI

mar 19

MAKIETY W WYKONANIU II B

Uczniowie z klasy II b wykorzystując różne pudełka, opakowania, patyczki, kolorowy papier i wycinanki zbudowali niesamowite oraz pomysłowe makiety. Przedstawiały one Bullerbyn ze słynnej lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Każdy mógł przedstawić swoje arcydzieło. To była świetna zabawa dla każdego.

FOTORELACJ

 

Starsze posty «

» Nowsze posty