mar 19

Wyróżnienie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana dla SKE ” Europejczyk”

SKE   „Europejczyk” działające przy PSP 8 w Starogardzie Gdańskim otrzymało wyróżnienie za przeprowadzenie lekcji oraz relacje z ich przebiegu w ramach projektu „Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje”. 

W ramach wyróżnienia Fundacja Schumana sfinansuje przejazd młodzieży na Paradę Schumana 11 maja 2019 roku. 

Oto lista szkół, które wygrały: 

Wyróżnione szkoły (kolejność losowa):

  1. Szkolny Klub Europejski „Młodzież dla Europy” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku

  2. Szkolny Klub Europejski „Europejczyk” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim

Czytaj wpis

mar 19

Europejskie Dni Logopedii

W dniach 6-8 marca w ramach Europejskiego Dnia Logopedy uczniowie podczas zajęć realizowali projekt „Moja gra logopedyczna”. Jak zawsze wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Uruchamiając wyobraźnię wspólnie tworzyli gry logopedyczne, które będą służyć wspieraniu poprawnej wymowy innym uczestnikom zajęć logopedycznych. Akcja EDL była okazją do promowania dbałości prawidłowej wymowy i jej rozwijania poprzez zabawę. Także klasa Id aktywnie gimnastykowała buzię i język uczestnicząc w zajęciach „Język gotowy do pięknej wymowy”.

FOTORELACJA

mar 15

ZA NAMI DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W czwartek 7 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Organizatorzy pokazali jak wygląda nasza szkoła co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można tu miło spędzić czas. Na dzieci czekały liczne atrakcje. Odwiedzając salę z eksperymentami mogły wcielić się w rolę chemików. Mieszały, łączyły różne składniki i tworzyły swoje eksperymentalne dzieła. W sali plastycznej stawały się największej sławy malarzami. W sali technicznej tworzyły prawdziwe rękodzieła. Panie w sali komputerowej czekały na dzieci z interaktywnymi zadaniami i edukacyjnymi grami.

FOTORELACJA 

Czytaj wpis

mar 14

WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

Uczniowie klasy I b wiedzą, jak ważne jest dostarczanie organizmowi witamin, zwłaszcza w marcową pogodę. Najpierw zbierali informacje jakich witamin potrzebują dzieci, na co mają wpływ i w jakich produktach mogą je znaleźć. Następnie postanowili wykonać owocowe szaszłyki i wypić porcję owocowego soku. Marcowa pogoda już nam niestraszna.

FOTORELACJA 

 

mar 11

SAŁATKA OWOCOWA

W marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, bo przeplata… Uczniowie klas pierwszych dobrze wiedzą, że warto dostarczać organizmowi dużo witamin. Z przyniesionych produktów przygotowali pyszną sałatkę owocową. W skupieniu i ze szczególną ostrożnością obierali i kroili owoce. Na koniec każdy mógł zjeść swoją witaminową sałatkę. 

FOTORELACJA 

mar 11

LEKCJA MUZYKI

Każdy ma swoje zainteresowania i pasje… Czemu nie wykorzystać ich podczas lekcji? Fajnie stać na miejscu nauczyciela i prowadzić zajęcia, ale jeszcze fajniej dotknąć prawdziwego instrumentu muzycznego, zagrać na nim i usłyszeć jego brzmienie. Uczeń klasy pierwszej przedstawił swojej klasie budowę skrzypiec, pokazał brzmienie instrumentu oraz jak prawidłowo trzymać skrzypce i na nich grać. Podziwiamy osoby grające na tym instrumencie… to nie takie proste.

FOTORELACJA

mar 07

„Marta Wicka dziś” – II etap konkursu.

Za nami II etap diecezjalnego konkursu poświęconego bł. Marcie Wickiej, zakonnicy odznaczającej się wielkim miłosierdziem. W zmaganiach wzięło udział 64 uczniów z 18 szkół. Uczestnicy z Kociewia rywalizowali w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Łapiszewie, gdzie Martyna, Sara, Paulina i Julia musiały wykazać się szczegółową znajomością biografii błogosławionej. Po konkursie uczestniczyliśmy we Mszy świętej, po której uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i pamiątki.

Do diecezjalnego FINAŁU, który odbędzie

się w Szczodrowie, zakwalifikowały się:

Sara Hoffmann

Martyna Schulz

Julia Andrykowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

FOTORELACJA

mar 05

ZBIÓRKA POTRZEBNYCH RZECZY

mar 04

Drużynowy konkurs dla klas V „Potyczki ortograficzne”

Drużynowy konkurs dla klas V „Potyczki ortograficzne” zwyciężyła drużyna z V d, którą reprezentowali Aleksander Nagórski i Jakub Plottke. Drugie miejsce zajęła klasa V c, którą reprezentowały Milena Szweda i Aleksandra Sojka, a trzecie miejsce zajęła drużyna z V e, czyli Paulina Czepirska i Mikołaj Ukleja.

Gratulujemy !!!

 

Znalezione obrazy dla zapytania brawo gif

mar 04

Nocowisko

  Czy wiesz, że…

Szkoła to budynek przeznaczony do nauki – to  każdy wie, nawet przedszkolak. Ale, gdy powiem: „Szkoła to wspaniałe miejsce do zabawy, zawierania przyjaźni, a nawet do spania” – to nie każdy  tak odpowie. Dlaczego? Bo nie uczestniczył w „Nocowisku” klasy Ve.   

FOTORELACJA

Czytaj wpis

Starsze posty «

» Nowsze posty