lut 27
Ogólnopolska Olimpiada Przedsiębiorczości
Zwycięzcy szkolnych eliminacji w V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości.
Uczniowie klasy III B Gimnazjum ( Karol Dunajski, Michał Krzemiński i Mikołaj Bałdowski) będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach okręgowych w V edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.
lut 19
UWAGA


UWAGA

Od 25.02. 2019 r. w naszej szkole następuje zmiana godzin lekcyjnych. Dla klas IV – gimnazjum lekcje zaczynaj się od 7.05 a dla klas I – III od 8.OO i 2 lekcja jest pierwszą.
Godziny lekcji i przerw
- 7.05 – 7.50
- 8.00 – 8.45
- 8.55 – 9.40
- 9.50 – 10.35
- 10.45 – 11.30
- 11.45 – 12.30
- 12.45 – 13.30
- 13.45 – 14.30
- 14.35 – 15.20
- 15.25 – 16.10
Przerwy obiadowe
po 5. lekcji 11.30 – 11.45
po 6. lekcji 12.30 – 12.45
po 7 lekcji 13.30 – 13.45
lut 12
Nocny maraton czytelniczy
W piątek, ósmego lutego, tradycyjnie przed feriami, po raz czternasty odbył się w naszej szkole nocny maraton czytelniczy p.n. „Czytać każdy może… O każdej porze.” Pietnaście uczennic klas siódmych i ósmych pod opieką pań: Aleksandry Sprengel, Elżbiety Cylkowskiej, Jolanty Łobockiej, Magdaleny Kownackiej, Krystyny Sadkowskiej i Elwiry Potockiej przez calą noc czytało książki. Tym razem naszą lekturą były opowiadania Ewy Nowak – „Lina Karo” i „Piątka”. Jak zawsze lektura okazała się bardzo wciągająca. Intrygujące przeżycia bohaterek stały się też pretekstem do dyskusji na młodzieżowe tematy.
Oczywiście maraton pod tym samym hasłem odbędzie się ponownie za rok. Rozstaliśmy się w sobotni poranek z takim postanowieniem. Zapraszamy chętnych do nocnego nietypowego spotkania w szkole przed feriami w 2020 roku.
FOTORELACJA
lut 12
Kiermasz
Do „walentynek” jeszcze tydzień, ale Szkolne Koło Caritas już zorganizowało walentynkowy kiermasz, do którego wolontariusze przygotowywali się od paru tygodni. Walentynkowe słodkie prezenciki rozeszły się błyskawicznie. Nasi uczniowie mogli podarować przygotowane przez wolontariuszy niespodzianki swoim sympatiom i przyjaciołom.
Dochód ze sprzedaży jak zwykle został przeznaczony na Adopcję Serca, czyli dofinansowanie edukacji naszego rówieśnika, Laurenta z Kamerunu.
FOTORELACJA
lut 10
Młodzież Działa
Projekt „Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje”
Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk” przeprowadził w klasie VIII D dwa zajęcia, które miały przybliżyć pracę europosłów w Parlamencie Europejskim. Zajęcia odbywały się w ramach projektu organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce pt.„Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje” . Głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat Parlamentu Europejskiego oraz pokazanie uczniom, że decyzje podejmowane w Parlamencie mogą mieć bezpośredni wpływ na ich życie.
Członkowie SKE.
Wszyscy uczniowie w szkole mogą wziąć nadal udział w projekcie zamieszczając swoje propozycje rozwiązania dwóch problemów nad którymi debatowała klasa VIII D:
1. Czy zmiana czasu powinna zostać utrzymana? https://www.tricider.com/embed/?show=2xI7DLHjnoV
2. Czy powinniśmy wprowadzić ograniczenia dotyczące używania produktów z plastiku? https://www.tricider.com/embed/?show=31sBAUwbNAV
Zapraszamy do dyskusji
FOTORELACJA
lut 09
Bezpieczne ferie zimowe 2019
Kuratorium Oświaty w Gdański
Bezpieczne ferie ( link )
Spotykamy się w szkole 25.02 i nie zapomnijcie o zmianie planu.
lut 08
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Jak co roku w okresie karnawału odbył się w naszej szkole bal. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Szkolny hol wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami zachęcał do zabawy.
W szkole pojawili się Spidermani, piraci, rycerze, kowboje rodem z Dzikiego Zachodu, czarodzieje, piłkarze, policjanci, strażacy… Były wróżki, księżniczki, smoki, koty, motyle, wiewiórki…Nie sposób wymienić wszystkich.

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.
Teraz czas zasłużonego odpoczynku. Wszystkim uczniom życzymy miłych ferii!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
FOTORELACJA
lut 07




