lut 27

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

lut 27

Ogólnopolska Olimpiada Przedsiębiorczości

Zwycięzcy szkolnych eliminacji w V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Uczniowie klasy III B Gimnazjum ( Karol Dunajski, Michał Krzemiński i Mikołaj Bałdowski) będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach okręgowych w V edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Czytaj wpis

lut 25

Konkurs

Pliki do pobrania

formularz zgłoszenia

regulamin Bernadeta

lut 19

UWAGA

wykrzyknik-ruchomy-obrazek-0004wykrzyknik-ruchomy-obrazek-0004wykrzyknik-ruchomy-obrazek-0004 UWAGA wykrzyknik-ruchomy-obrazek-0004 wykrzyknik-ruchomy-obrazek-0004 wykrzyknik-ruchomy-obrazek-0004

 Od 25.02. 2019 r. w naszej szkole następuje zmiana godzin lekcyjnych. Dla klas IV – gimnazjum lekcje zaczynaj się od 7.05 a dla klas I – III od 8.OO i 2 lekcja jest pierwszą. 

Godziny lekcji i przerw

  1. 7.05 – 7.50
  2. 8.00 – 8.45
  3. 8.55 – 9.40
  4. 9.50 – 10.35
  5. 10.45 – 11.30
  6. 11.45 – 12.30
  7. 12.45 – 13.30
  8. 13.45 – 14.30
  9. 14.35 – 15.20
  10. 15.25 – 16.10

Przerwy obiadowe

po 5. lekcji 11.30 – 11.45

po 6. lekcji 12.30 – 12.45

po 7 lekcji 13.30 – 13.45

lut 12

Nocny maraton czytelniczy

            W piątek, ósmego lutego, tradycyjnie przed feriami, po raz czternasty odbył się w naszej szkole nocny maraton czytelniczy p.n. „Czytać każdy może… O każdej porze.” Pietnaście uczennic klas siódmych i ósmych pod opieką pań: Aleksandry Sprengel, Elżbiety Cylkowskiej, Jolanty Łobockiej, Magdaleny Kownackiej, Krystyny Sadkowskiej i Elwiry Potockiej przez calą noc czytało książki. Tym razem naszą lekturą były opowiadania Ewy Nowak – „Lina Karo” i „Piątka”. Jak zawsze lektura okazała się bardzo wciągająca. Intrygujące przeżycia bohaterek stały się też pretekstem do dyskusji na młodzieżowe tematy.

            Oczywiście maraton pod tym samym hasłem odbędzie się ponownie za rok. Rozstaliśmy się w sobotni poranek z takim postanowieniem. Zapraszamy chętnych do nocnego nietypowego spotkania w szkole przed feriami w 2020 roku.

FOTORELACJA

lut 12

Kiermasz

    Do  „walentynek” jeszcze tydzień, ale Szkolne Koło Caritas już zorganizowało walentynkowy kiermasz, do którego wolontariusze przygotowywali się od paru tygodni. Walentynkowe słodkie  prezenciki rozeszły się błyskawicznie. Nasi uczniowie mogli podarować przygotowane przez wolontariuszy niespodzianki swoim sympatiom i przyjaciołom.

            Dochód ze sprzedaży jak zwykle został przeznaczony na Adopcję Serca, czyli dofinansowanie edukacji naszego rówieśnika, Laurenta z Kamerunu.

FOTORELACJA

lut 10

Młodzież Działa

Projekt „Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje”

 Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk” przeprowadził w klasie VIII D dwa zajęcia, które miały przybliżyć pracę europosłów w Parlamencie Europejskim. Zajęcia odbywały się w ramach projektu organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce pt.Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje” . Głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat Parlamentu Europejskiego oraz pokazanie uczniom, że decyzje podejmowane w Parlamencie mogą mieć bezpośredni wpływ na ich życie.

Członkowie SKE. 

Wszyscy uczniowie w szkole mogą wziąć nadal udział w projekcie zamieszczając swoje propozycje rozwiązania dwóch problemów nad którymi debatowała klasa VIII D:

1. Czy zmiana czasu powinna zostać utrzymana?  https://www.tricider.com/embed/?show=2xI7DLHjnoV

2. Czy powinniśmy wprowadzić ograniczenia dotyczące używania produktów z plastiku? https://www.tricider.com/embed/?show=31sBAUwbNAV

 Zapraszamy do dyskusji 

FOTORELACJA

 

lut 09

Bezpieczne ferie zimowe 2019

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczne ferie gif

 Kuratorium Oświaty w Gdański

Bezpieczne ferie ( link )

 

Spotykamy się w szkole 25.02 i nie zapomnijcie o zmianie planu. 

lut 08

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Jak co roku w okresie karnawału odbył się w naszej szkole bal. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Szkolny hol wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami zachęcał do zabawy.

W szkole pojawili się Spidermani, piraci, rycerze, kowboje rodem z Dzikiego Zachodu, czarodzieje, piłkarze, policjanci, strażacy… Były wróżki, księżniczki, smoki, koty, motyle, wiewiórki…Nie sposób wymienić wszystkich.


Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

Teraz czas zasłużonego odpoczynku. Wszystkim uczniom życzymy miłych ferii!Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. 

 

FOTORELACJA

lut 07

Nasze Dziewczęta Mistrzyniami Powiatu w piłce ręcznej!!!

        „ZŁOTE PIŁKARKI RĘCZNE ”   z  PSP 8 Mistrzyniami Powiatu
 
      W dniu 04.02.2019 w Czarnej Wodzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej.
Starogard godnie reprezentowały uczennice naszej szkoły: Lena Karcz, Oliwia Danielek, Kasia Przepiera, Wiktoria Nowicka, Magda Walczak, Agata Szramka, Milena Urban, Antosia Szramka, Zosia Pawlak.
 
      Po efektownej wygranej w zawodach miejskich, w pięknym stylu wygrały również finał powiatowy. Pokonały trzy drużyny: z Czarnej Wody, Zblewa oraz Bobowa i uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego.
   Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Starsze posty «

» Nowsze posty