lut 07

Bezpieczne Ferie Zimowe

Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych to podstawa!!!

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

* Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
* Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
* Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
* Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
* Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
* Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
* Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
* Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
* Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
* Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
* Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
* Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.
* Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie przypomina Policja oraz Nauczyciele 🙂

lut 06

Szkolny Klub Europejski zaprasza do dyskusji na ważne dla Polaków i Europejczyków tematy.

Problemy do rozwiązania zamieszczone zostały na platformie tricider. Wejdź na poniższe linki i wyraź swoją opinię lub dodaj nowy pomysł rozwiązania problemu. Biorąc udział w dyskusji umożliwisz przeprowadzenie ważnego zadania członkom SKE ” Europejczyk” – z góry dziękujemy za nowe pomysły oraz wasze zdanie.

Zapraszamy – Szkolny Klub Europejski:

https://www.tricider.com/embed/?show=31sBAUwbNAV

https://www.tricider.com/embed/2xI7DLHjnoV

lut 04

„Mnożenie i dzielenie sposobem pisemnym”.

W styczniu 2019 r. w naszej szkole  odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas 4 pn. „Mnożenie i dzielenie sposobem pisemnym”.

 Laureatami w tym konkursie zostali:

Podobny obraz

Kacper Betlejewski  – kl. 4 D

Maks Gorczyca – kl.  4 B

Adam Poćwiardowski – kl. 4 B

Igor Kuchta – kl. 4 E

lut 01

Zabawa Karnawałowa klas I-III

 8 lutego (piątek) odbędzie się Zabawa Karnawałowa dla uczniów klas I-III.

8.00 – 11.15  dla klas I

11.00 – 14.15  dla klas II i III

 

sty 23

Wyniki SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KONSTYTUCJI Z 2 KWIETNIA 1997 R.

Dla klas III gimnazjum

Dnia 21.01.2019 r., o godzinie 1525 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 w Starogardzie Gd., odbył się szkolny konkurs wiedzy o Konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku. Konkurs został przeprowadzony w formie testu mieszanego, obejmującego 21 pytań (max. 42 pkt.). Konkurs przeprowadzono zgodnie z regulaminem.

W wyniku konkursu został wyróżnionych zostało 2 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów, tj.:

 

Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

 1.

Jagoda Lichy

III D

2.

Marcelina Szwoch

III E

 Gratulujemy sukcesu.

Komisja w składzie:

  1. Alicja Czarna

  2. Anna Kowalska – Semkło

  3. Dawid Czarnecki

sty 16

Czworonożni przyjaciele

Grupa wolontariuszy postanowiła wybrać się na spacer z czworonożnymi przyjaciółmi z OTOZ Animals w Starogardzie. Pogoda dopisała, pieski szczęśliwe, uczniowie , choć zmęczeni, chętni do dalszej pomocy.

FOTORELACJA

sty 16

Karta urodzinowa dla Mariki

22 grudnia urodziny obchodzi chora na białaczkę Marika. Wolontariusze postanowili odpowiedzieć na prośbę jej mamusi i wysłać do niej własnoręcznie wykonane życzenia. Będą one dla niej piękną niespodzianką i rozweselą ten świąteczny dzień. Życzymy jej wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia.

FOTORELACJA

sty 11

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Klasy I-III uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Było to edukacyjne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne, ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

FOTORELACJA

sty 10

konkurs na pracę multimedialną

UWAGA

uczniowie klas VIII PSP 8

 konkurs na pracę multimedialną pt.: 

PRZEJAWY PATRIOTYZMU POLAKÓW DAWNIEJ I DZIŚ”

ZGŁOSZENIA PRAC DO PANI ALICJI CZARNEJ

DO 31.01.2019 R

na adres e-mail: czarnaala@wp.pl

Uwaga! w temacie wiadomości należy wpisać:

„Konkurs patriotyzm”

Przeczytaj regulamin konkursu!  REGULAMIN

sty 07

Odwiedziny z II LO

Dnia 3 stycznia 2019 r. uczniów klas I-IV odwiedziły uczennice II LO, by przybliżyć nam wiedzę, jak ważna jest obecność pszczół w przyrodzie i jaką rolę pełnią w naszym ekosysemie.  Nasi uczniowie mieli okazję przymierzyć kapelusz pszczelarza, dotknąć i powąchać plaster miodu, poznać budowę ula oraz poznać ciekawostki na temat pszczół i ich życia w przyrodzie. 

FOTORELACJA

Starsze posty «

» Nowsze posty