sty 07
Dyplom
sty 02
Święta dla Laurenta
Od ponad 3 lat nasi wolontariusze wspierają akcję „ADOPCJA SERCA”. Nasze adoptowane dziecko to 10 letni LAURENT MBANGA Z KAMERUNU. Kiermasz świąteczny to jedna z inicjatyw, dzięki którym możemy zebrać środki, aby pomagać mu przez kolejne miesiące. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
FOTORELACJA
gru 21
JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych dni w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie młodszych jak i starszych klas mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. To był piękny czas w naszej szkole. Na korytarzach unosił się zapach smakołyków z klasowych wigilii. Śpiewy kolęd rozchodziły się po całej naszej szkole.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć z tego pięknego wydarzenia.
FILM
FOTORELACJA
gru 20
REALIZACJA KAMPANII PT. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”!
Z przyjemnością przystąpiliśmy do współtworzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”.
Włączyliśmy się w projekt polegający na wysyłaniu kartek świątecznych. Najpierw spełniliśmy wymogi formalne przystąpienia do projektu, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Z niecierpliwością czekaliśmy na kartki, których koszt graficznego wykonania pokryła fundacja ” Dbam o Mój Z@sięg”.
Nasze działania przygotowawcze polegały na tym, że nauczyciele poprosili dzieci o przyniesienie znaczków pocztowych, wyszukali adresy osób starszych, samotnych, przebywających w szpitalach, hospicjach. Dzieci przyniosły również adresy osób z rodziny.
Wspólne wypisywanie kartek uznaliśmy za ważne wydarzenie klasowe, w którym uczestniczyliśmy wszyscy; uczniowie, rodzice uczniów i my – nauczyciele.
Po otrzymaniu od Fundacji kartek świątecznych przystąpiliśmy do działania. Praca poziomów klas I – III była zróżnicowana.
Uczniowie klas pierwszych ozdabiali kartki malutkimi rysunkami, a następnie podczas spotkań z Rodzicami – przy Ich pomocy wypisywali treść życzeń i adres. Każde dziecko nakleiło znaczek. Gotowe do wysłania kartki zebrał wychowawca i następnego dnia wszyscy uczniowie razem z nim poszli je wysłać.
W klasach drugich dzieci wypełniały kartki na zajęciach – przepisały wspólnie ułożone życzenia świąteczne, zapisały adresy podane przez nauczyciela lub własne – przyniesione z domu / babci, cioci…. /. Udały się na spacer na pocztę, by wspólnie wysłać kartki.
Uczniowie klas trzecich układali życzenia w postaci rymowanki /praca samodzielna lub przy pomocy nauczyciela/, życzenia – rymowanki zapisali na kartce, zaadresowali kartki i oczywiście wspólnie poszli wysłać.
Wiemy, że wszystkie kartki zostały wysłane, ponieważ każde dziecko z klasy idąc wraz z wychowawcą na pocztę samodzielnie wrzucało list do skrzynki pocztowej.
Pracując z uczniami, wykorzystaliśmy propozycje podane przez fundację, takie jak – „Mały listonosz” – każdy uczeń samodzielnie wrzucił wypisaną przez siebie kartkę pocztową, „Sznurkiem po mapie”, czy „Świąteczne rymowanie” oraz pozostałe. Wzbogaciło to nasz warsztat pracy, a dla dzieci było miłą formą nauki przez zabawę.
Również my – nauczyciele spotkaliśmy się, by wspólnie wypisać kartki. Postanowiliśmy je wysłać do nauczycieli – emerytów, dla których wypisywanie kartek świątecznych było zawsze jednym ze stałych czynności przedświątecznych.
Nasze działania / wypisywanie, adresowanie, ozdabianie, wysyłanie/ związane z powyższym projektem dokumentowaliśmy w postaci filmu i zdjęć. Umieszczaliśmy je na stronie internetowej szkoły oraz na bieżąco były przedstawiane na naszym szkolnym TV.
FILM
Wszystkim nam podczas pisania kartek towarzyszył świąteczny nastrój. Wypisywaliśmy je w salach ozdobionych świątecznie, przy dźwiękach kolęd i zapachu choinki. Wypisywaniu kartek towarzyszyły rozmowy o znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia, o zwyczajach i tradycjach świątecznych. Każde dziecko – w większości funkcjonujące w towarzystwie telefonu, komunikujące się za pomocą sms-ów, czy e-maili z wielkim zaangażowaniem i pełne emocji podchodziło do wypisania kartki świątecznej. Starało się to zrobić jak najlepiej i jak najładniej. Wiele dzieci mówiło, że po przyjściu do domu poszło z rodzicami po kolejne kartki i wypisywało je razem z rodzicami, by później wysłać. Dzięki działaniom związanym z przygotowaniem, wypisywaniem i wysyłaniem kartek świątecznych dzieci rozwinęły swoją kreatywność, umiejętności plastyczne i językowe. Wykazały się wrażliwością i poczuciem estetyki. Momenty wypisywania kartek, to były momenty jeszcze bardziej integrujące zespół klasowy uczniów, rodziców i nauczycieli.
Dzieci poznały i – jak się nam wydaje – przypomniały w domach i przywróciły w nich tradycję wypisywania kartek świątecznych do najbliższych. Zrozumiały jak duża jest różnica pomiędzy wysłanym sms-em i kartką świąteczną. Przesyłając kartkę czynimy to tak naprawdę od serca…
W ramach kampanii „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” przystąpiliśmy również do organizowanego przez Fundację ” Dbam o Mój Z@sięg” Ogólnopolskiego przeglądu Plastycznego.
Wspólne wypisywanie kartek było wielkim wydarzeniem w naszej szkole, będzie miłym przeżyciem dla adresatów wypisanych przez nas kartek i na długo pozostanie w naszej pamięci i mamy nadzieję przyczyni się do powrotu tradycji wypisywania kartek świątecznych wśród coraz młodszych pokoleń.
FOTORELACJA
gru 19
IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ, O KARTCE PAMIĘTAJ!
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU Z REALIZACJI KAMPANII
PT. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” , KTÓREJ ORGANIZATOREM JEST FUNDACJA „Dbam o Mój Z@sięg”.
FILM
gru 19
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY JUŻ ZA NAMI
W naszej szkole po raz kolejny odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje. Można było się pokusić i kupić gotowy prezent lub wziąć udział w loterii i wygrać coś wyjątkowego. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci. Ozdoby były bardzo pomysłowe i budziły wiele zachwytu. To dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów oraz nauczycieli nasz kiermasz był tak wyjątkowy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji!
FOTORELACJA
gru 19
PRZYGOTOWANIA ŚWIĄTECZNE
Klasa I b aktywnie uczestniczy w świątecznych przygotowaniach. Dwukrotnie zaprosiła na zajęcia Rodziców. Wspólnie piekli pierniki, wykonywali stroiki i ozdoby świąteczne. Prawdziwie zapachniało świętami. Uczniowie samodzielnie dekorowali pierniki i przy małej pomocy wychowawczyni pakowali wytwory swojej pracy na kiermasz świąteczny. W toku przygotowań do Świąt, nie zapomnieliśmy o osobach samotnych, chorych i starszych. Wspólnie z Rodzicami wypisywaliśmy i ozdabialiśmy kartki świąteczne, naklejaliśmy znaczki, by potem z naszą panią pójść na pocztę wysłać je. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania prezentów dla naszych bliskich i do wigilii klasowej.
gru 19















