kwi 05
„Mnożenie i dzielenie pisemne”
W marcu odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas czwartych pn.: „Mnożenie i dzielenie pisemne”
I miejsce – Antonina Szramka – kl. IV E
II miejsce – Natalia Grygorowicz – kl. IV C
III miejsce – Wiktor Klemenski – kl. IV E
kwi 05
Stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie tornistrów szkolnych

W bibliotece i czytelni szkolnej są wyznaczone miejsca na podręczniki i przybory szkolne.

kwi 04
Z wizytą w mieście Kopernika i piernika
23 marca uczniowie klas: IV B i IV D zwiedzali miasto naszego patrona M.Kopernika. Toruń słynie nie tylko z dokonań astronoma, to także miasto pysznych pierników, o czym przekonaliśmy się, biorąc udział w warsztatach z lepienia pierników, na których poznaliśmy tajną ich recepturę.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam również wejście na wieżę widokowa. Chociaż nie wszyscy dotarli na jej szczyt, to ci, którzy się tam wdrapali, z góry podziwiali zapierającą dech w piersiach panoramę Torunia. Po tych ekstremalnych zajęciach przyszedł czas na … ( zgodnie z zaleceniami Mikołaja Kopernika)
odbicie się od Ziemi i wyprawę w Kosmos, a to za sprawą seansu w Planetarium. Wszyscy mieliśmy przysłowiowy odlot, kiedy przemierzaliśmy miliardy lat świetlnych, zwiedzając poszczególne planety.
Jednak wszystko, co piękne, szybko się kończy i przyszedł czas powrotu na Ziemię, ale ta wizyta w mieście Kopernika i piernika pozostawi w miłe wspomnienia i ciekawe zdjęcia.
Z pozdrowieniami od Mikołaja Kopernika IV B i IV d
FOTORELACJA
kwi 04
Najlepsi z najlepszych, czyli nasi laureaci i finaliści
Stare powiedzenie mówi: ” Mądrej głowie dość dwie słowie” i to się sprawdza, bo tym geniuszom naszej szkoły nie trzeba wiele mówić. Oni po prostu znają tajniki wiedzy chemicznej, wiedzą, kim była Wisława Szymborska i niestraszna im analiza zdania wielokrotnie złożonego, a skomplikowane działania matematyczne – to raj dla duszy. Taką wiedzą mogą pochwalić się:
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla gimnazjum
Mateusz Strzelecki – klasa III D
Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla gimnazjum
Julia Runge – klasa II C
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla gimnazjum
Borys Lenczewski – klasa III B
Uczniów przygotowywały panie: Paulina Landowska-Redzimska, Barbara Burczyk, Joanna Rajewska, Beata Kubacka
Gratulujemy uczniom , jak i nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów

mar 30
Dzień Motyla
23 marca w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 kolejny raz świętowano Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości na Potrzeby Drugiego człowieka. W klasach odbywały się zajęcia warsztatowe mające na celu zwrócenie uwagi dzieci na potrzeby ludzi chorych i cierpiących, zwłaszcza tych którzy przebywają w hospicjum. Dzieci przebrane za motylki – jako symbol delikatności – wykonywały prace plastyczne, pisały listy i wiersze o motylkach, wiośnie, pięknie ludzkiego serca… Akademia pod hasłem „Hospicjum to też życie. Dobrze widzi się tylko sercem…..” była podsumowaniem całej akcji. Recytowane przez dzieci wiersze, odgrywane scenki jak i piosenki towarzyszące uroczystości wzruszyły zarówno zaproszonych gości – Osoby, które każdego dnia zajmują się pomaganiem innym – jak i samą panią dyrektor Magdalenę Wąsowicz.
FOTORELACJA
mar 30
KONKURS NA KOCIEWSKĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
Dnia 17 marca o godz. 10:00 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI edycji konkursu na Kociewską Palmę Wielkanocną ! Odbywał się on jak zawsze w PSP nr 3, gdzie przybyło wielu znakomitych gości, w tym dzieci wraz z rodzicami dzięki czemu konkurs nabrał charakteru bardzo radosnego. Nasza szkoła odznaczyła się szczególną frekwencją. Na 63 uczestników z 11 szkół aż 12 osób to byli nasi uczniowie! Szczególnie aktywna była klasa III A, z której wzięło udział aż 6 osób, w tym tegoroczna zwyciężczyni –Aleksandra Rozkwitalska! Nie tylko ilość palm ale i jakość ich wykonania oraz wyobraźnia twórców postawiło przed jury wysoko poprzeczkę. Od tradycyjnych palm uplecionych z traw i ziół, po bardziej abstrakcyjne i żywe palmy z bibuły, krepy, kolorowych jajek i bazi! Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia, gdyż każda palma miała coś w sobie szczególnego i obwieszczała zbliżającą się radość ze Zmartwychwstania Chrystusa! Po wręczeniu nagród nastąpiła wspólna zabawa i śpiewy. Dziękujemy PSP nr 3 za tak wspaniale przygotowaną galę i nie możemy się już doczekać kolejnej edycji!
FOTORELACJA
mar 27
W piątek 13 kwietnia, po raz pierwszy w naszej szkole, biblioteka zorganizowała „Mini maraton czytelniczy”. Pod opieką pań – Elżbiety Cylkowskiej, Elwiry Potockiej, Krystyny Sadkowskiej i Aleksandry Sprengel, dwadzieścioro uczniów klas czwartych wzięło udział w głośnym czytaniu. Uczennice klas siódmych oraz drugiej klasy gimnazjum pomagały w organizacji oraz czytały. Na pierwsze spotkanie wybrane zostały książki o zwierzętach. Impreza trwała od 17.00 do 20.00. Ten czas poświęciliśmy, nie tylko na czytanie, ale również na rozmowy o ulubionych książkach. Najwięcej emocji jednak wzbudziła dyskusja o zwierzętach. Kolejne spotkanie na pewno odbędzie się jesienią. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych. 






