lis 22
ŚWIĘTO MISIA
25 listopada
ŚWIĘTO MISIA
Weź udział w konkursie
„Miś idzie do szkoły”
Klasa, która w poniedziałek przyniesie najwięcej misiów, otrzyma nagrodę- niespodziankę .
(Misie będą liczone procentowo)
Wyniki konkursu – wtorek.
Samorząd Szkolny
lis 22
Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk” w Gdańsku – gra miejska z Europe Direct
Dnia 20.11.2019 roku członkowie SKE ” Europejczyk” wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Wybraliśmy się tam pociągiem, co dla niektórych uczestników było nowym doświadczeniem.
Celem wycieczki było poznanie działalności Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk oraz udział w zorganizowanej przez tą organizację grze miejskiej pt. ” Gdańsk w Europie – Europa w Gdańsku”. Członkowie klubu po otrzymaniu mapy oraz zasad gry musieli znaleźć 20 miejsc, w których czekały na nich zadania opisane na mapie, związane z historią UE. Po rozwiązaniu zadań musieli wpisywać odpowiedzi na kartę. Na koniec zabawy Kierownik Punktu Informacji Europejskiej – Pan Jarosław Sikorski, przygotował dla uczestników wspaniałe nagrody.
Fotorelacja
lis 21
„Szkoła do hymnu”
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
lis 20
KOCIEWIACY NA KOCIEWIU
6 listopada uczeń naszej szkoły Paweł z klasy trzeciej odebrał nagrodę za pracę plastyczną wykonaną w ramach projektu realizowanego w Ośrodku Wychowawczym w Starogardzie Gdańskim pt. „Kociewiacy na Kociewiu”. Projekt trwał kilka miesięcy. Na uroczystości wręczenia nagród omówiono realizację projektu. Uroczystość uatrakcyjnił występ zespołu kociewskiego. Dzieci wysłuchały piosenek kociewskich i poznały gwarę swego regionu. Na koniec zostały wręczone nagrody.
Nagrodzona praca została umieszczona w kalendarzu na rok 2020/2021.
Gratulujemy!
FOTORELACJA
lis 20
Próbny egzamin ósmoklasisty
Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się 20, 21, 22 listopada 2019 r. – obowiązuje skrócona wersja lekcji
20 listopada – środa
Od godz. 8.00-11.10– j. polski- 120 min (dostosowania 180)
Początek lekcji o godz. 11.15. Zaczynamy od lekcji nr 2.
-
lekcja. – 11.15-11.45
-
lekcja 12.00- 12.30
-
lekcja 12.45-13.15
-
lekcja 13.20-13.50
-
lekcja 13.55-14.25
-
lekcja 14.30-15.00
21 listopada – czwartek
Od godz. 8.00-10.30– matematyka- 100 min (dostosowania 150)
Początek lekcji o godz. 10.40. Zaczynamy od lekcji nr 2
-
lekcja 10.40 – 11.10
-
lekcja 11.15-11.45
-
lekcja 12.00- 12.30
-
lekcja 12.45-13.15
-
lekcja 13.20-13.50
-
lekcja 13.55-14.25
22 listopada – piątek
Od godz. 8.00-10.15 – j. obcy – 90 min ( dostosowania 135)
Początek lekcji o godz. 10.40. Zaczynamy od lekcji nr 2
-
lekcja 10.40 – 11.10
-
lekcja 11.15-11.45
-
lekcja 12.00- 12.30
-
lekcja 12.45-13.15
-
lekcja 13.20-13.50
-
lekcja 13.55-14.25
lis 19
LEKCJA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
Tym razem tematem zajęć były państwa i kontynenty. Jak zawsze organizatorzy zadbali o kolorowe i interesujące pomoce do zajęć. Podczas spotkania dzieci rozpoznawały kontury kontynentów, określały położenie państw na mapie. Na zdjęciach oglądały zabytki, zwyczaje, potrawy i stroje charakterystyczne dla różnych krajów. Na koniec wysłuchały melodii związanych z charakterystycznym tańcem danego kraju i dowiedziały się różnych ciekawostek dotyczących zwyczajów innych narodów.
To była ciekawa lekcja. Zdobytą wiedzę uczniowie na pewno wykorzystają w przyszłości.
FOTORELACJA
lis 18
ZNÓW SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
15 listopada 2019r. w PSP NR 6 w Starogardzie Gd. odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego i Prezydenta Miasta XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Dyktando Kociewskie”. I miejsce i tytuł –mistrza orografii w kategorii kl. I – III zajęła Zofia z kl. III a ( wych. Izabela Kluge). Przygotowaniem uczennicy do konkursu zajmowała się Jolanta Żygowska. W kategorii klas IV – VI, I miejsce i tytuł mistrza ortografii zajął Krzysztof z kl.VI a ( wych. Lucyna Lamek), a III miejsce – Hanna z kl. Vc ( wych. Eugeniusz Witkowski). Przygotowaniem uczniów do konkursu w tej kategorii zajmowała się Ewa Żuralska.
UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
FOTORELACJA
lis 18
Pani Woda na zajęciach u pierwszoklasistów
WODA JEST NAJWAŻNIEJSZA- SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS I Z PANIĄ WODĄ
12 i 18 listopada 2019 roku w klasach I gościła pani Monika Michna- pracownik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Star- Wik w Starogardzie Gdańskim w roli Pani Wody.
W trakcie zajęć dzieci sprawdzały, jakie właściwości ma woda, dowiedziały się kto jej potrzebuje i zastanawiały się, czy i jak trzeba dbać o wodę.








