gru 09

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

„…. zawsze bądź wśród nas Mikołaju, Mikołaju…”. Najwspanialsza niespodzianka! Z okazji Mikołajek odwiedził nas wyjątkowy Gość. Mikołaj wraz z Elfami zawitał do wszystkich klas. Wręczał smaczne łakocie i prezenty. Dzieci były zachwycone! W świąteczny nastrój wprowadziły nas śpiewające Elfy.

FOTORELACJA

gru 09

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Trwają przygotowania do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek klas I-III. Dzieci z klasy II C wraz z rodzicami spędzili czwartkowe popołudnie wspólnie przygotowując bombki. Uwielbiamy magię świąt i spędzone chwilę razem…

FOTORELACJA

gru 09

„Razem na Święta”.

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji „Razem na Święta”.

Nasi wolontariusze m.in. przygotowali świąteczne kartki z życzeniami, zorganizowali zbiórki darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt, zorganizowali przedświąteczne spotkania (np. koncert kolęd) integrujące lokalną społeczność, zorganizowali zbiórkę dla potrzebującej rodziny.

gru 05

LAUREACI – LIPA 2019

„Młodym twórcom, dnia 28 listopada, sukcesu pogratulował

Pan Prezydent”. 

https://starogard.pl/sukces-mlodych-literatow-83761/

 

Mamy LAUREATÓW   XXIII Ogólnopolskiego i XXXVII  Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska – Białej. Zostali nimi Ida Chmielecka , dziś już licealistka, choć swoje wiersze napisała będąc w klasie III gimnazjum oraz Krzysztof Renka, uczeń klasy VI, oboje przygotowani przez p. Elwirę Potocką.

Czytaj wpis

gru 03

„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”

Rozpoczynamy kolejną edycję super kampanii. Fundacja Dbam o Mój Z@sięg serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji projektu pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”, która potrwa do końca grudnia 2019 roku.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego oraz kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

gru 03

Nasz przyjaciel ma skrzydła

      To nie żart. Nasz przyjaciel jest kawką. Jest z nami od 16 maja br. Tego dnia, na przerwie uczennice ówczesnej klasy Vf zobaczyły drepczącego, rannego ptaka i nie złocznie poinformowały mnie o tym. Razem z moją uczennicą Tosią poszłyśmy po ptaszka. Była to młoda kawka, która dopiero uczyła się latać. Była ranna, dlatego zabrałyśmy ją do klasy aby obmyć rany i potem wypuścić na wolność. Jednak nie było to takie proste. Ptak był bardzo słaby, pokaleczony  a ponadto miał źle wykształcone nóżki – nie posiada palców. Nie utrzymuje się na gałęziach drzew.

FOTORELACJA

Czytaj wpis

lis 29

SZKOŁA PAMIĘTA – ks. H. Szuman

W ramach projektu „Szkoła Pamięta” wolontariusze przygotowali i nagrali w Radio GŁOS audycję pt. Lekcja patriotyzmu, czyli rzecz o Słudze Bożym ks. Henryku Szumanie. To kapłan niezwykły: budowniczy kościoła p.w. św. Wojciecha, opiekun rodzin i sierot, człowiek miłosierdzia, propagator życia w trzeźwości, wielki patriota, literat. Do końca wierny Bogu i Ojczyźnie, umarł śmiercią męczeńską w okrzykiem na ustach:

„Niech żyje Chrystus Król! Niech żyje Polska!”

Po „pracy” uczniowie odbyli krótki spacer po Pelplinie, aby po uczcie duchowej, zrobić coś dla ciała w przytulnej pizzerii. 🙂

FOTORELACJA

lis 27

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada dzieci z naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Klasy I-III spotkały się na uroczystości przygotowanej przez najmłodszych uczniów.

Pierwszaki zaprezentowały przedstawienie pt. „Bal u lal”,  w którym jednym z głównych bohaterów był śpiący i zaspany Miś. Odwiedził nas wspaniały, pluszowy gość, który oczekiwał uśmiechów dzieci i przywitania na „niedźwiedzia”.

Dzieci poznały również historię Pluszowego Misia sięgającą 1902 roku. Na zakończenie spotkania wszystkie Misie usłyszały „Sto lat…” od swoich kochających właścicieli.

FOTORELACJA 

lis 27

KONKURS PICTIONARY

Na przełomie października i listopada br. odbył się konkurs językowo-plastyczny ‘Pictionary’ przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Konkurs polegał na przedstawieniu wybranego słowa w języku angielskim za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowo pomysłowe. Spośród nich zostało kilka nagrodzonych:
I miejsce: FOREST – Emilka z Ic


II miejsce: SHELL – Klara z Id


III miejsce: LEAF – Kajetan z I b


Wyróżnienia: Milena z Ib, Łucja z I d, Antek z Ib

FOTORELACJA 

lis 22

SENSOPLASTYKA

Na zajęciach z  sensoplastyki dzieci wykonały delikatną i miękką masę plastyczną z odżywki do włosów oraz mąki ziemniaczanej. Pobudzona wyobraźnia i kreatywność pozwoliły na stworzenie pięknych prac.

FOTORELACJA

Starsze posty «

» Nowsze posty