lis 18
KOMUNIKAT
Od 17 listopada zmieniają się w naszej szkole adresy pocztu e-mail
aktualny adres to
sekretariat@psp8.edu.pl
lis 15
Pozytywna uwaga
Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła z pozytywną uwagą”.
Pozytywna uwaga to akcja, którą stworzyli rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku by pomóc swoim dzieciom zrozumieć, jak niezwykłymi ludźmi są.
Pomysł zamienił się w ogólnopolską akcję, do której dołączamy także my. Naszym celem jest dostrzeżenie mocnych stron każdego dziecka i podzielenie się tą informacją werbalnie oraz w formie wpisu do dzienniczka.
Więcej informacji na stronie https://pozytywnauwaga.pl/
Pomysł zamienił się w ogólnopolską akcję, do której dołączamy także my. Naszym celem jest dostrzeżenie mocnych stron każdego dziecka i podzielenie się tą informacją werbalnie oraz w formie wpisu do dzienniczka.
lis 14
Koszykarki Naszej SZkoły MIstrzyniami Starogardu
13 listopada odbyły się Mistrzostwa Starogardu w koszykówce 3×3. Najlepiej zaprezentowały się Nasze Dziewczęta, które w MID zdobyły tytuł MIstrzyń Starogardu, reprezentowały Naszą Szkołę: Natalia Grygorowicz, Patrycja Miszewska, Zofia Pawlak, Milena Szweda. Przygotował dziewczęta Jacek Górski. Królową strzelców turnieju została Natalia Grygorowicz.
W rozgrywkach MIMS Nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Królową strzelców została Agata Szramka. Świetnie w tej kategorii wiekowej poszło też Naszym Chłopakom, którzy również zajęli II miejsce.
Gratulacje dla Wszystkich Naszych Sportowców – trzymamy kciuki za dziewczęta, które będą Naszą Szkołę reprezentować na szczeblu powiatowym.
zdjęcia OSiR Starogard
lis 13
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
Warto przypominać, jak ważną rolę dla naszego zdrowia wnosi odpowiednie śniadanie, aby było pełnowartościowe – musi być ZDROWE!!! Klasa II C doskonale o tym wie! Z okazji Dnia Zdrowego Śniadania przynieśliśmy do szkoły same zdrowe produkty. Przygotowaliśmy kolorowe, przepyszne kanapki, które zajadaliśmy podczas przerw. Zachęcamy do zdrowego odżywiania!
FOTORELACJA
lis 13
KONKURS EDUKACYJNY „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”
Nasza szkoła PSP nr 8 w Starogardzie Gdańskim wzięła udział w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dekorację z surowców wtórnych. Były to m.in. plakaty, makiety lasu oraz przestrzenne postacie zwierząt leśnych itp. Dekoracja nawiązywała do przygód „Gangu Słodziaków”.
Dzieci rozwiązywały różnego rodzaju krzyżówki, rebusy, plątaninki. Śpiewały piosenki i segregowały odpady. Podczas apelu Pani Wicedyrektor przeczytała dzieciom opowiadanie z książki „Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej.
Ponadto uczniowie otrzymali broszurki w których rodzice potwierdzali podpisem to, że dziecko każdego dnia czytało w domu. W nagrodę otrzymywały naklejki ze słodziakami, które wklejały na swoje plansze. Książki zostały również wykorzystane podczas codziennej pracy z uczniami, co dało wiele pozytywnych efektów w podniesieniu poziomu umiejętności czytania. Każde dziecko, którego plansza w całości została wypełniona naklejkami otrzyma książkę. Dzięki całej akcji udało się zmotywować uczniów i rodziców do rozwijania prawdziwej pasji czytania.
FOTORELACJA
lis 12
„Dzieci czytają dzieciom”
Foto relacja z akcji „Dzieci czytają dzieciom” w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W akcji wzięło udział 14 uczniów z klas 5, 6 i 8 (Łucja, Julia, Maja, Zuzia, Maja, Amelia, Paulina , Maja, Julia, Oliwia, Aleksandra, Mikołaj, Jakub i Cezary). Wiersze Jana Brzechwy czytaliśmy w klasach pierwszych.
FOTORELACJA
lis 12
Spotkania z rodzicami
Harmonogram wywiadówek w dniu 14.11.2019(czwartek) o godzinie 16.30

| klasa | sala |
| IV A | 248 |
| IV B | 127 |
| V A | 240 |
| V B | 136 |
| V C | 249 |
| V D | 243 |
| V E | 124 (informatyczny) |
| VI A | 129 |
| VI B | 128 |
| VI C | 238 |
| VI D | 241 |
| VI E | 245 |
| VI F | 126 |
| VII A | 246 |
| VII B | 137 |
| VII C | harcówka |
| VIII A | 134 |
| VIII B | 247 |
| VIII C | 239 |
| VIII D | 244 |
lis 08
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE














