lis 18

POMAGAMY JULCE WYZDROWIEĆ !

„Zapraszamy, zapraszamy małej Julce pomagamy!”

takim zawołaniem wolontariusze SKC zachęcali rodziców do udziału w kiermaszu i kweście charytatywnej, której celem było zebranie środków na leczenie małej koleżanki.

By stało się to możliwe, uczniowie wiele godzin przygotowywali dwa stoiska –  z kartkami  – „Świąteczną karteczkę KUP za ZŁOTÓWECZKĘ” oraz

podarowanymi maskotkami – „Przytul mnie na Święta”.

Serce rosło, widząc zaangażowanie wolontariuszy biegających po szkole oraz otwartość przybyłych rodziców. Inicjatywa okazała się ogromnym sukcesem. Serdecznie dziękujemy darczyńcom za wsparcie dla chorej Julki. Wszyscy przekonaliśmy się, że „WARTO POMAGAĆ”.

FOTORELACJA

lis 18

KOMUNIKAT

Od 17 listopada zmieniają się w naszej szkole adresy pocztu e-mail

aktualny adres to

sekretariat@psp8.edu.pl

lis 15

Pozytywna uwaga

Szkoła z pozytywną uwagą

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła z pozytywną uwagą”.

Pozytywna uwaga to akcja, którą stworzyli rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku by pomóc swoim dzieciom zrozumieć, jak niezwykłymi ludźmi są.
Pomysł zamienił się w ogólnopolską akcję, do której dołączamy także my. Naszym celem jest dostrzeżenie mocnych stron każdego dziecka i podzielenie się tą informacją werbalnie oraz w formie wpisu do dzienniczka.

Więcej informacji na stronie https://pozytywnauwaga.pl/

 

lis 14

Koszykarki Naszej SZkoły MIstrzyniami Starogardu

13 listopada odbyły się Mistrzostwa Starogardu w koszykówce 3×3. Najlepiej zaprezentowały się Nasze Dziewczęta, które w MID zdobyły tytuł MIstrzyń Starogardu, reprezentowały Naszą Szkołę: Natalia Grygorowicz, Patrycja Miszewska, Zofia Pawlak, Milena Szweda. Przygotował dziewczęta Jacek Górski. Królową strzelców turnieju została Natalia Grygorowicz.
W rozgrywkach MIMS Nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Królową strzelców została Agata Szramka. Świetnie w tej kategorii wiekowej poszło też Naszym Chłopakom, którzy również zajęli II miejsce.
Gratulacje dla Wszystkich Naszych Sportowców – trzymamy kciuki za dziewczęta, które będą Naszą Szkołę reprezentować na szczeblu powiatowym.
zdjęcia OSiR Starogard

 

lis 13

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Warto przypominać, jak ważną rolę dla naszego zdrowia wnosi odpowiednie śniadanie, aby było pełnowartościowe – musi być ZDROWE!!! Klasa II C doskonale o tym wie! Z okazji Dnia Zdrowego Śniadania przynieśliśmy do szkoły same zdrowe produkty. Przygotowaliśmy kolorowe, przepyszne kanapki, które zajadaliśmy podczas przerw. Zachęcamy do zdrowego odżywiania!

FOTORELACJ

lis 13

KONKURS EDUKACYJNY „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”

 

Nasza szkoła PSP nr 8 w Starogardzie Gdańskim wzięła udział w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dekorację z surowców wtórnych. Były to m.in. plakaty, makiety lasu oraz przestrzenne postacie zwierząt leśnych itp. Dekoracja nawiązywała do przygód „Gangu Słodziaków”.

Dzieci rozwiązywały różnego rodzaju krzyżówki, rebusy, plątaninki. Śpiewały piosenki i segregowały odpady. Podczas apelu Pani Wicedyrektor przeczytała dzieciom opowiadanie z książki „Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej.

Ponadto uczniowie otrzymali broszurki w których rodzice potwierdzali podpisem to, że dziecko każdego dnia czytało w domu. W nagrodę otrzymywały naklejki ze słodziakami, które wklejały na swoje plansze. Książki zostały również wykorzystane podczas codziennej pracy z uczniami, co dało wiele pozytywnych efektów w podniesieniu poziomu umiejętności czytania. Każde dziecko, którego plansza w całości została wypełniona naklejkami otrzyma książkę. Dzięki całej akcji udało się zmotywować uczniów i rodziców do rozwijania prawdziwej pasji czytania.

FOTORELACJ

lis 12

„Lapbook o sławnej osobie z dysleksją”

Międzyklasowy konkurs „Lapbook o sławnej osobie z dysleksją” wygrała klasa 6F, która wykonała pracę numer 3 (Henryk Sienkiewicz).

Gratulujemy!

lis 12

„Dzieci czytają dzieciom”

Foto relacja z akcji „Dzieci czytają dzieciom” w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W akcji wzięło udział 14 uczniów z klas 5, 6 i 8 (Łucja, Julia, Maja, Zuzia, Maja, Amelia, Paulina , Maja, Julia, Oliwia, Aleksandra, Mikołaj, Jakub i Cezary). Wiersze Jana Brzechwy czytaliśmy w klasach pierwszych. 

FOTORELACJA

lis 12

Spotkania z rodzicami

 

 

 

Harmonogram  wywiadówek w  dniu 14.11.2019(czwartek) o godzinie 16.30

 

 

 

 

 

klasa sala
IV A 248
IV B 127
V A 240
V B 136
V C 249
V D 243
V E 124 (informatyczny)
VI A 129
VI B 128
VI C 238
VI D 241
VI E 245
VI F 126
VII A 246
VII B 137
VII C harcówka
VIII A 134
VIII B 247
VIII C 239
VIII D 244

 

lis 08

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy III c wraz z wychowawcą przygotowali uroczystą akademię. Przybliżyli wszystkim trudną historię Polski od czasów zaborów, poprzez nieudane powstania aż do wyzwolenia w roku 1918. Zaprezentowane wiersze, inscenizacje oraz pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły, patriotyczny nastrój.

Po zakończonej uroczystości głos zabrała Pani Wicedyrektor Anna Byczkowska, nawiązując do treści przedstawienia, wytłumaczyła, czym jest wolność i niepodległość dla nas – Polaków. Jak ważne jest, aby tej niepodległości bronić i szanować tych, którzy dla nas ją wywalczyli. O godzinie 11.11 cała szkoła wspólnie odśpiewała hymn narodowy. 

FOTORELACJA 

 

Starsze posty «

» Nowsze posty