lis 01

WIZYTA W ARBORETUM WIRTY

Uczniowie klasy III d odwiedzili Arboretum Wirty. Przepiękny ogród dendrologiczny położony nad jeziorem Borzechowskim. Wszyscy wcielili się w rolę dociekliwych przyrodników. Podziwialiśmy piękno tego miejsca. Poznaliśmy wiele nietypowych i fascynujących okazów przyrody z różnych stron świata. Obserwowaliśmy, notowaliśmy, dokumentowaliśmy na fotografiach. Wszystko po to, by jak najwięcej zapamiętać z tej żywej lekcji przyrody. Ciekawe i interesujące opowieści naszej przewodniczki – Pani Ani Byczkowskiej, pozwoliły nam poznać to miejsce jeszcze lepiej. Nasze spostrzeżenia  i wnioski z wyprawy starannie zanotowaliśmy na kartach obserwacji przyrody. Na koniec wyprawy piknikowaliśmy na świeżym powietrzu. Zrobiliśmy również przepiękne, jesienne bukiety, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę tej niezwykłej, leśnej przygody. 

FOTORELACJA

paź 24

Dysleksa Cału tydzień !!!

 

Jak co roku w październiku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim, obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, w tym roku  od 16  do 20 października 2017. Hasłem przewodnim było: UCZEŃ Z DYSLEKSJĄ TEŻ CZYTA KSIĄŻKI.

FOTORELACJA

Czytaj wpis

paź 24

Wybory do Samorządu Szkolnego

20 października, po owocnej kilkutygodniowej kampanii wyborczej, w PSP 8 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, w których wyłoniono Radę  samorządu.

Po kilkugodzinnym głosowaniu komisja wyborcza zliczyła głosy i ustaliła, iż największe poparcie uczniów  uzyskała  Julia Runge z klasy II c gimnazjum, która będzie pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Szkolnego, jej zastępczynią została Natalia Lamek z klasy III d gimnazjum.

Gratulujemy,  życzymy sukcesów i wielu ciekawych pomysłów !

paź 24

Z kroniki Samorządu Uczniowskiego

13 października ,  w słoneczny  jesienny dzień,  wszystkie klasy IV wyjechały do pięknie położonej leśniczówki w Szpęgawsku, gdzie wypoczywały, ale i też  rywalizowały w konkurencjach sportowych. Pogoda, jak i humory dopisywały wszystkim, a wyprawa do pobliskiego lasu po  szyszki i kije stała się świetną formą zabawy, bo po niej czwartoklasiści  nabrali ochotny na pyszne pieczone na ognisku kiełbaski. Zaś zdrowa rywalizacja między zespołami  ujawniła iście sportowe talenty, które zostały nagrodzone, a do takich należą klasy: IV a i IV e. Gratulujemy!  Aby dać dowód świetnej zabawy, przesyłamy kilka fotek z tej wyprawy.

Tę imprezę zaliczamy do udanych i działamy dalej !  FOTORELACJA

paź 23

Konkurs plastyczny – komiks

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs gifZnalezione obrazy dla zapytania konkurs kazimierz deyna starogard gdański

Szczegóły konkursie znajdziemy pod linkiem

https://www.komiks.gildia.pl/konkursy/2017/kazimierz-deyna

paź 23

Konkurs matematyczny

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs gif

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów szkoły podstawowejETAP SZKOLNY odbędzie się 25 października 2017 r ( środa ) o godzinie 13.40 ( 7 lekcja ) w sali 248.

paź 19

Konkursu z Języka Polskiego. Etap szkolny

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs gif

Etap szkolny

Konkursu z Języka Polskiego

dla szkoły podstawowej

 odbędzie się 27 października 2017 r.(piątek)

o godzinie 13.30 (7 lekcja)

w sali  128.

paź 19

UWAGA MIŁOŚNICY ZWIERZĄT

Przypominamy, iż nasza szkoła wspomaga Starogardzkie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. I jak co roku, gromadzimy przede wszystkim karmę i wszelkiego rodzaju  koce, pledy, co pomoże czworonogom przetrwać zimę, zbieramy także  obroże, środki opatrunkowe i inne rzeczy. Wszystko można  przynosić do sali 128. lub 247 lub biblioteki.                  

A w piątek członkowie Samorządu Szkolnego ponownie odwiedzą wasze klasy, aby zebrać datki, za które zakupimy karmę i wszelkie inne produkty. 

Liczymy na Waszą hojność.

Dziękujemy

Samorząd Szkolny

i Szkolne Koło Wolontariatu

paź 17

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 13 października w szkole odbyły się apele z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Apele przebiegały w bardzo wesołej i pełnej humoru atmosferze. W części artystycznej wystąpili uczniowie naszej szkoły zarówno klas młodszych jak i starszych. Aktywnie uczestniczyła również Dyrekcja i Grono Pedagogiczne, biorąc udział w zadaniu plastycznym polegającym na narysowaniu postaci nauczyciela z czasów szkolnych. Uczniowie klasy III b zadbali o aspekt taneczny. Do wspólnych tańców dołączyli także dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie. Wszyscy dobrze się bawili. Uśmiech towarzyszył do samego końca.

FOTORELACJA

paź 15

Akcja „Kociewskie Pola Nadziei”

Uczniowie klasy III a, III b oraz III d wraz z wychowawcami włączyli się do akcji „Kociewskie Pola Nadziei”. Prawie 300 cebulek narcyzów trafiło do ziemi na terenie naszej szkoły. Już nie możemy doczekać się wiosny i naszych wyjątkowych żółtych pól. Wtedy też żonkile zostaną ścięte i staną się cegiełkami na rzecz rozwoju dzieła hospicyjnego na Kociewiu.

FOTORELACJA

Starsze posty «

» Nowsze posty