gru 03

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZENNIC

24 listopada 2017r. w PSP NR 6 w Starogardzie Gd. odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Dyktando Kociewskie”. I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” w kategorii kl. I- III zajęła Hanna Glaner  z kl. III c (wych. Małgorzata Wołoszyk)  a III miejsce – Zuzanna Duszyńska  z kl. III b           ( wych. Karolina Jaworska) . Osobą odpowiedzialną za reprezentację naszej szkoły była Jolanta Żygowska.

DZIEWCZYNKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!  

Znalezione obrazy dla zapytania brawa gify ruchome

gru 03

„Misie”

Dnia 23 listopada uczniowie klasy III b na zajęciach z edukacji technicznej przygotowywali przestrzenne postaci misiów. Przygotowywali je na Dzień Pluszowego Misia, jako maskotki klasowe. Dzieci były wspaniale przygotowane. Pracowały w grupach, gdzie szczegółowo rozdzieliły między siebie zadania. Każdy wkładał ogrom pracy, aby maskotki były śliczne.  Pracy towarzyszył oczywiście wielki bałagan, jak to przy pracy twórczej, ale efekt pracy był świetny, maskotki, chociaż każda inna wyszły znakomicie, czego dowody widać na zdjęciach.

Fotorelacja

 

gru 03

WARSZTATY KULINARNE

Klasa I c wraz z wychowawczynią i mamą ucznia Kacpra wybrała się do pizzerni „DA GRASSO” na zajęcia kulinarne „Mały Kucharz”. Zajęcia umożliwiły uczniom własnoręcznego przygotowania pizzy. Pod czujnym okiem pracowników pizzerni dzieci wałkowały ciasto, smarowały je sosem pomidorowym i ozdabiały ulubionymi, wybranymi przez siebie składnikami. Robienie pizzy było dla dzieci świetną zabawą.

FOTORELACJA

Czytaj wpis

gru 03

WOLONTARIUSZE

NASI WOLONTARIUSZE DALEJ W AKCJI. PRZYGOTOWANIA DO KIERMASZU TRWAJĄ. CHĘTNE OSOBY DO POMOCY MILE WIDZIANE

Fotorelacja

lis 28

BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej wraz z wychowawcami gościli przedstawicieli Policji oraz Straży Miejskiej. Panie przypomniały wszystkim dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a także omówiły ważne znaki drogowe. Z ciekawością opowiadały jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. To była niezwykła lekcja o bezpieczeństwie każdego z nas. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pełen zestaw bezpiecznego pieszego. Jeszcze raz dziękujemy za odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.

FOTORELACJA

 

lis 28

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia  w naszej szkole to niezwykły dzień, bo świętowali wszyscy, ci mali i ci nieco starsi, pragnąc pochwalić się swoimi pluszowymi przyjaciółmi, bo kto nie chce czuć się dzieckiem? Tak więc na korytarzach spotykaliśmy misie różnych rozmiarów, od mini do XXL, a ich ilość zaskoczyła nawet organizatorów konkursu na pluszowego misia. Największą ilość maskotek pochwaliła się klasa III F gimnazjum, wyprzedzając klasę IV B i VII D. Nagrodzonym klasom gratulujemy i  życzymy równie udanej zabawy w następnym roku.

lis 19

Warsztaty dla rodziców:

Warsztaty dla rodziców:

MOJE DZIECKO MA DYSLEKSJĘ! I CO DALEJ?

czwartek 16.11.2017, godz. 17.00 – 19.00

sala 243

Zaprasza

Magdalena Kownacka (terapeuta pedagogiczny)

 

Program:

  1. Wykład: Jak pracuje mózg dziecka z dysleksją.
  2. Wykład:  Style uczenia się.
  3. Wykład: Terapia pedagogiczna.
  4. Warsztaty: Metody uczenia się.

Zapisy przez maila (VULCAN) lub w sali 242

lis 19

Wolontariusze w akcji

Dzisiaj na spotkaniu wolontariuszy powstały pierwsze ozdoby świąteczne  na kiermasz. Za tydzień planujemy kolejne działania. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Fotorelacja

lis 14

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2017 r. odbyła się z tej okazji akademia. W części artystycznej uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą zaprezentowali krótką lekcję patriotyzmu. W drugiej części odbył się I Pokaz Strojów Historycznych z różnych epok. Na zakończenie uroczystości, Dyrekcja Szkoły  podziękowała nauczycielkom i uczniom za przygotowanie pięknego występu i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

FOTORELACJA

lis 14

MALI FOTOGRAFOWIE

W naszej szkole prężnie działa kółko fotograficzne, na którym uczniowie rozwijają i pogłębiają zainteresowania fotografią. Poznają rożne techniki wykonywania zdjęć i ich komputerowej obróbki, a przede wszystkim nabywają praktyczne umiejętności posługiwania się aparatem. Te zajęcia pozwalają dzieciom poznać fotografię w sposób ciekawy, rozwijający ich kreatywność i wrażliwość w sposobie postrzegania otaczającego ich świata. Swoją wiedzę i umiejętności uczestnicy kółka będą sprawdzać podczas zajęć plenerowych. Nadrzędnym celem jest uwrażliwienie na piękno świata, pokazanie uczniom jak efektywnie można spędzać wolny czas oraz rozwijać umiejętności fotograficzne. Ostatnim tematem spotkania była fotografia kulinarna. Fotografowaliśmy owoce i warzywa w różnych kompozycjach.

FOTORELACJA

Starsze posty «

» Nowsze posty