lut 28

NOCNY MARATON CZYTELNICZY

   „Czytać każdy może o każdej porze” – takie hasło przyświeca nocnym maratonom czytelniczym organizowanym  przez naszą bibliotekę szkolną od 2007 roku. Tegoroczne  nocne spotkanie z książką rozpoczęło się w piątek, 21 lutego o godz.1900 i  tradycyjnie trwało aż do rana.  W maratonie wzięło udział  piętnastu uczniów z klas VI-VIII  oraz  dwie absolwentki naszej szkoły – uczestniczki poprzednich maratonów. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele, którzy mogą poszczycić się już czternastoletnim „maratońskim stażem”, a  są  to panie : Elwira Potocka,  Elżbieta Cylkowska,  Magdalena Kownacka,  Jolanta Łobocka  i  Aleksandra Sprengel.

Fotorelacja

Czytaj wpis

lut 21

„Klimat to przyszłość !” dla uczniów PSP 8

Uczniowie klas ósmych PSP 8 wraz z SKE „Europejczyk” w lutym zajęli się ważnym dzisiaj dla każdego człowieka tematem poprawy klimatu.

Zgodnie z zasadą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”, uczniowie badali zachowania proekologiczne wśród uczniów, nauczycieli, rodziców, internautów. Swoje badania przedstawili 19.02.2020 roku w formie prezentacji multimedialnych na lekcji wiedzy o społeczeństwie . 

FOTORELACJA

Czytaj wpis

lut 21

II miejsce w „Multimedialnym quizie wiedzy o Starogardzie Gdańskim”

Dnia 20.02.2020 roku odbył się w PSP 1 konkurs związany z 100 rocznicą powrotu Starogardu Gdańskiego do Macierzy.

Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów klas ósmych ( Dominik Syrkowski i Marcin Piechowski). Jeden z nich zajął II miejsce w „Multimedialnym quizie wiedzy o Starogardzie Gdańskim od 1918 r.”. W konkursie wzięli udział uczniowie  pięciu starogardzkich szkół, którzy zmierzyli się na platformie Kahoot z 30 pytaniami związanymi między innymi z historią, gospodarką, sportem Starogardu Gdańskiego. Zwycięzcą z PSP 8 został przygotowany przez Panią Annę Kowalską-Semkło, uczeń klasy VIII B – Dominik Syrkowski. 

Gratulujemy wygranej!!!

FOTORELACJA

lut 19

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

lut 18

„Street art na warsztat!” – złapaliśmy bakcyla aby RÓWNAĆ SZANSE!

17.02.2020 roku odbyły się zajęcia warsztatowe dla klas VII  naszej szkoły w Osiedlowym Domu Kultury organizowane przez uczniów związanych z Klubem Obywatelskim Młody Obywatel, działającym przy Stowarzyszeniu WitaLis i Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Lisewie Malborskim.

Klasa VII C wzięła udział w warsztatach i nauczyła się tworzyć proste szablony do street artu: oklejać je, mostkowac i wycinać.  Uczniowie mogli też stworzyć własne kompozycje na bawełnianych siatkach, które dowolnie ozdabiali przy pomocy starszych uczniów ze szkoły w Lisewie Malborskim. 

Złapaliśmy bakcyla i już są pomysły na zrobienie murala lub ozdobienie Harcówki w naszej szkole.

Oto kilka fotek z zajęć. FOTORELACJA

Zachęcamy zapoznania się z działalnością

lut 13

AMBASADOR EXPERYMENTU

Nasz szkoła przystąpiła do projektu Ambasador Experymentu.Projekt jest realizowany prze współpracy Experymentu w Gdyni.

Celem jest:

a) promowanie aktywnej nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, wśród dzieci i młodzieży,

b) kształtowanie u dzieci i młodzieży umiejętności logicznego myślenia, analizowania, wyciągania wniosków i dociekania, poprzez zwiększenie zainteresowania eksperymentowaniem w trakcie nauki przedmiotów ścisłych/przyrodniczych,

 

lut 07

WYSTAWA OBRAZÓW MALOWANY STAROGARD

 

W naszej szkole – w ramach obchodów 100-lecia powrotu Starogardu do Macierzy, można podziwiać wystawę prac Pani Martyny Lorbieckiej – absolwentki wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pani Martyna pochodzi ze Starogardu Gdańskiego, gdzie szkoliła swoje pasje do malarstwa, rysunku i fotografii od najmłodszych lat. Seria obrazów Malowany Starogard „Zatrzymanie obrazem” składa się z dziesięciu tworów. Projekt ten został zrealizowany w 2015 roku w ramach zdobytego przez artystkę Indeksu Neptuna. Opiekunem działań artystycznych była Fundacja OKO-LICE KULTURY. 

FOTORELACJA 

lut 07

KREATYWNA LEKCJA RELIGII

Uczniowie klasy trzeciej w ramach powtórzenia poznanych do tej pory modlitw zaprezentowali swoją wiedzę w formie warsztatowej. Zadanie było trudne, z rozsypanki literowej układali poznane w I sem. modlitwy. Spisali się na medal! Na zakończenie lekcji wzięli udział w znanym i lubianym teleturnieju „Kocham Cię Polsko”. Pozytywnych wrażeń było co niemiara.

FOTORELACJA

lut 06

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

6 lutego uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na przedstawienie teatralne pt. „Shrek”. Sztukę przedstawili aktorzy Teatru ALERT z Wrocławia. Widzom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści takie jak: tolerancja, poszanowanie drugiego człowieka, ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

FOTORELACJA

lut 02

WIWAT HALLER

 

100 lat temu, 29 stycznia 1920 roku „Błękitna Armia” gen. Józefa Hallera wyzwoliła Starogard Gdański z rąk pruskich. Tym samym zakończył się okres 148 lat niewoli. Sam generał odwiedził miasto 4 lutego 1920 roku. Mieszkańcy z entuzjazmem witali go na ulicach miasta. 100 lat później, 29 stycznia 2020 roku w 100. rocznicę powrotu Starogardu do Państwa Polskiego, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w rekonstrukcji tamtych wydarzeń.

Z radością witaliśmy gen. Józefa Hallera na jednej ze starogardzkich ulic. Wiwatując, wymachując biało-czerwonymi flagami i witając Generała mogliśmy poczuć jaką wielką radość czuli nasi przodkowie w tamtym ważnym dla nas wszystkich czasie.

Gen. Józef Hallera odwiedził naszą szkołę i zawitał do klas, gdzie przedstawił uczniom swoją historię.

FOTORELACJA 

Starsze posty «

» Nowsze posty