lut 21
„Klimat to przyszłość !” dla uczniów PSP 8
Uczniowie klas ósmych PSP 8 wraz z SKE „Europejczyk” w lutym zajęli się ważnym dzisiaj dla każdego człowieka tematem poprawy klimatu.
Zgodnie z zasadą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”, uczniowie badali zachowania proekologiczne wśród uczniów, nauczycieli, rodziców, internautów. Swoje badania przedstawili 19.02.2020 roku w formie prezentacji multimedialnych na lekcji wiedzy o społeczeństwie .
FOTORELACJA
lut 21
II miejsce w „Multimedialnym quizie wiedzy o Starogardzie Gdańskim”
Dnia 20.02.2020 roku odbył się w PSP 1 konkurs związany z 100 rocznicą powrotu Starogardu Gdańskiego do Macierzy.
Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów klas ósmych ( Dominik Syrkowski i Marcin Piechowski). Jeden z nich zajął II miejsce w „Multimedialnym quizie wiedzy o Starogardzie Gdańskim od 1918 r.”. W konkursie wzięli udział uczniowie pięciu starogardzkich szkół, którzy zmierzyli się na platformie Kahoot z 30 pytaniami związanymi między innymi z historią, gospodarką, sportem Starogardu Gdańskiego. Zwycięzcą z PSP 8 został przygotowany przez Panią Annę Kowalską-Semkło, uczeń klasy VIII B – Dominik Syrkowski.
Gratulujemy wygranej!!!
FOTORELACJA
lut 18
„Street art na warsztat!” – złapaliśmy bakcyla aby RÓWNAĆ SZANSE!
17.02.2020 roku odbyły się zajęcia warsztatowe dla klas VII naszej szkoły w Osiedlowym Domu Kultury organizowane przez uczniów związanych z Klubem Obywatelskim Młody Obywatel, działającym przy Stowarzyszeniu WitaLis i Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Lisewie Malborskim.
Klasa VII C wzięła udział w warsztatach i nauczyła się tworzyć proste szablony do street artu: oklejać je, mostkowac i wycinać. Uczniowie mogli też stworzyć własne kompozycje na bawełnianych siatkach, które dowolnie ozdabiali przy pomocy starszych uczniów ze szkoły w Lisewie Malborskim.
Złapaliśmy bakcyla i już są pomysły na zrobienie murala lub ozdobienie Harcówki w naszej szkole.
Oto kilka fotek z zajęć. FOTORELACJA
Zachęcamy zapoznania się z działalnością
lut 13
AMBASADOR EXPERYMENTU
Nasz szkoła przystąpiła do projektu Ambasador Experymentu.Projekt jest realizowany prze współpracy Experymentu w Gdyni.
Celem jest:
a) promowanie aktywnej nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, wśród dzieci i młodzieży,
b) kształtowanie u dzieci i młodzieży umiejętności logicznego myślenia, analizowania, wyciągania wniosków i dociekania, poprzez zwiększenie zainteresowania eksperymentowaniem w trakcie nauki przedmiotów ścisłych/przyrodniczych,
lut 07
WYSTAWA OBRAZÓW MALOWANY STAROGARD
W naszej szkole – w ramach obchodów 100-lecia powrotu Starogardu do Macierzy, można podziwiać wystawę prac Pani Martyny Lorbieckiej – absolwentki wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pani Martyna pochodzi ze Starogardu Gdańskiego, gdzie szkoliła swoje pasje do malarstwa, rysunku i fotografii od najmłodszych lat. Seria obrazów Malowany Starogard „Zatrzymanie obrazem” składa się z dziesięciu tworów. Projekt ten został zrealizowany w 2015 roku w ramach zdobytego przez artystkę Indeksu Neptuna. Opiekunem działań artystycznych była Fundacja OKO-LICE KULTURY.
FOTORELACJA
lut 07
KREATYWNA LEKCJA RELIGII
Uczniowie klasy trzeciej w ramach powtórzenia poznanych do tej pory modlitw zaprezentowali swoją wiedzę w formie warsztatowej. Zadanie było trudne, z rozsypanki literowej układali poznane w I sem. modlitwy. Spisali się na medal! Na zakończenie lekcji wzięli udział w znanym i lubianym teleturnieju „Kocham Cię Polsko”. Pozytywnych wrażeń było co niemiara.
FOTORELACJA
lut 06
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE
6 lutego uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na przedstawienie teatralne pt. „Shrek”. Sztukę przedstawili aktorzy Teatru ALERT z Wrocławia. Widzom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści takie jak: tolerancja, poszanowanie drugiego człowieka, ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.
FOTORELACJA
lut 02
WIWAT HALLER








