mar 12
OBIADY
Informujemy, aby dokonując płatności za obiady (na kwiecień) odliczyli Państwo 3,40 za każdy dzień, począwszy od dnia dzisiejszego 12.03.2020r tj. 10x 3,40 = 34 zł
mar 12
KOMUNIKAT
Zgodnie z zarządzeniem 125/03/2020
z dnia 11.03.2020 r.
Prezydenta Miasta Starogard Gdański
w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa
szkoła zostaje zamknięta
od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r.
Zarządzenie Prezydenta Miasta Starogard Gdański (pobierz)
mar 11
Decyzją Premiera RP
Szkoły, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na dwa tygodnie, od poniedziałku –16 marca 2020 r. Rządzący zalecają jednak, by dzieci już w czwartek 12 marca 2020 r. zostały w domu. Od czwartku zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Jeśli rodzice nie mają, co zrobić z dziećmi, mogą zostawić je w placówkach. Nie będą jednak prowadzone zajęcia. Decyzja nie wpływa na terminarz roku szkolnego.
Podkreślić należy, że jak powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski:
”To nie są ferie. To czas kwarantanny, czas, który powinniśmy spędzić w domu” – mówił.
mar 10
Wyniki konkursu “Klimat to przyszłość”
Szkolny Klub Europejski „Europejczyk” znowu na Paradzie Schumana w Warszawie. Po raz kolejny nasz Klub Europejski przy współudziale uczniów klas ósmych został wyróżniony w konkursie dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i klubów europejskich. Tegoroczny temat kampanii ” Klimat to przyszłość” został bardzo szeroko przyjęty wśród uczniów klas ósmych. Zaangażowanie młodzieży naszej szkoły doprowadziło do sukcesu i wygrania nagrody w konkursie. Nasi uczniowie wykonali szereg działań i badań proekologicznych, których wyniki przedstawili w prezentacjach multimedialnych przesłanych na konkurs.
mar 09
„Zielona Szkoła” w Szymbarku – nauka poprzez doświadczenie
Klasa VII C wraz z wychowawcą od 2-6.03.2020 roku brała udział w zajęciach Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku w tzw. Zielonej Szkole.
Uczniowie co dziennie brali udział w zajęciach ekologicznych takich jak: „Podchody Przyrodnicze” – gdzie nauczyli się pracy z kompasem oraz odczytywania map, wyjechali do Stacji Limnologii w Borucinie – gdzie podglądali jak bada się jeziora oraz obserwuje pogodę, brali udział w warsztatach ” Wilcza wataha, społeczność doskonała” – gdzie nauczyli się rozpoznawać tropy wilków, ich odgłosy i zachowania. W kolejnych dniach szukali oznak „Przedwiośnia” na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz podziwiali florę i faunę na warsztatach terenowych wokół wzniesienia Wierzycy.
FOTORELACJA
mar 09


