paź 21
Spotkanie z kulturą klas IV
Dnia 17 października uczniowie klas 4 odwiedzili Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, gdzie obejrzeli spektakl oparty na znanej im powieść „Tajemniczy ogród”, autorstwa Frances Hodgson Burnett. Ekspresyjna gra aktorów i efekty specjalne sprawiły, że dzieci z ciekawością oglądały i bardzo żywiołowo reagowały na to, co się działo na scenie.
FOTORELACJA
paź 21
Dzień Edukacji Narodowej na słodko
15 października, chcąc uczcić Dzień Edukacji Narodowej, wolontariusze zorganizowali szkolną cukiernię z własnoręcznie przygotowanymi wypiekami i galaretkami. Chętnych na słodkości nie brakowało. Zebrane fundusze przeznaczą na pomoc w leczeniu małej Julki.
W planach mają już kolejne inicjatywy.
FOTORELACJA
paź 18
Klub Ortograffiti.
paź 18
Gra terenowa – Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W czwartek 17.10.2019 uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Grze Terenowej „Nie dam się dysleksji!”. Gra jest realizowana z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji i została zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji oddział nr 90 w Starogardzie Gdańskim oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną.
paź 18
Mistrzostwa Szkoły Chłopców Klas VI w Unihokeju
15 października w Naszej Szkole odbyły się Mistrzostwa Chłopców klas VI w unihokeju. Turniej zorganizował i przeprowadził p. Eugeniusz Witkowski. Chłopcy grali systemem „każdy z każdym”, w wyniku tych rozgrywek Mistrzem Szkoły klas Szóstych zostali uczniowie klasy VIe, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy VI d, a trzecie miejsce na podium zajęli chłopcy z klasy VI c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
paź 15
XIX Dzień Papieski w PSP 8
„Wstańcie, chodźmy!” – pod takim hasłem odbył się XIX Dzień Papieski.
Nasi wolontariusze, chcąc pokazać, że św. Jan Paweł II nie siedział na kanapie, ale był bardzo aktywny i nieustannie podróżował, przygotowali wystawę ukazującą Jego liczne pielgrzymki po świcie, a szczególnie do umiłowanej Ojczyzny.
Mówi do nas:
„Wstań,
nie skupiaj się na swoich
słabościach i wątpliwościach,
żyj wyprostowany!”
FOTORELACJA
paź 13
PASOWANIE NA UCZNIA
11 października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów naszej szkoły. Pani wicedyrektor Anna Byczkowska rozpoczęła uroczystość od przywitania uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Po licznych przemówieniach nastąpiło ślubowanie bohaterów tego dnia.
Zgodnie z tradycją, aby stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Śpiewali więc piosenki i odpowiadali na szereg pytań. Deklarowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor Magdalena Wąsowicz dokonała uroczystego pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali piękne dyplomy. Po akademii wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowali rodzice. Uroczystość była dla wszystkich ogromnym przeżyciem i z pewnością długo będziemy ją wspominać.
FOTORELACJA
paź 11
HISTORIA PEWNEGO DRZEWA
Dawno, dawno temu, za górami i lasami… tak rozpoczynają się bajki dla dzieci, które wierzą, że DOBRO ZŁO ZWYCIĘŻA.
Niestety – rozczaruję Was – nie zawsze tak bywa ! Jednak współpracuję z grupą młodzieży, która, ma swoje ideały, wie czego chce i umie zadbać nie tylko o swoje dobro.
Przeczytajcie relację z akcji “ Chrońmy drzewa “
paź 11







